Dalīties:

Mans viedoklis un analīze par Krievijas iebrukumu Ukrainā. Nepaslinko, izlasi!

1. Kopš mūsu ēras 300-tajos gados Romas impērija sadalījās Austrumu un Rietumu impērijās, jāsaka, ka līdz pat šai dienai nekas nav mainījies. Abas šīs impērijas ir tendētas izplesties, kā arī konfliktēt savā starpā. Taču to vidū ir valstis un cilvēki, kas vēlas dzīvot mierā, nevienam netraucējot. Viena no šādām valstīm ir Latvija un pārējās Baltijas valstis. Ņemot vērā Austrumu un Rietumu imperiālisma tendences, Krievija ies tik tālu, cik tai ļaus. Tieši tāpat, kā nekāda samierināšanās politika nepalīdzēja apturēt Hitleru kara sākumā, tieši tāpat arī Putinu nekādas sankcijas neapturēs. Šeit vietā teiciens – “spēks ir tikai dūrē”.
 
2. Karš nesākās ceturtdien, pl.5 no rīta, bet gan 2014.gadā, kad ar vietējo separātistu atbalstu tika okupēta Krima, Donbass, Luganskas un Doņeckas apgabali. Šajā pašā laikā Krievijas apetīte bija daudz lielāka, bet Harkovā, Dņepropetrovskā, Mariupolē, Odesā, Kijevā un citās pilsētās viņu plāns izgāzās. Praktiski līdz šim brīdim karadarbība Ukrainā nebija pilnībā pārtraukta. Tas, ko redzam šodien, ir šo notikumu turpinājums. Starptautiskā rietumu sabiedrība iztika un iztiek ar ekonomiskām sankcijām, uz kurām Krievijai uzspļaut.
 
3. Putina rīcību var saprast! Ja Ukraina iestājas NATO, tad Krievija kļūst kā hokeja komanda bez vārtsarga, tad NATO karaspēks faktiski ir uz Krievijas robežām, ko Krievija NEKAD nepieļaus labprātīgi. Putina skatījumā sarkanā līnija ir pārkāpta un viņš sāk karu.
 
4. Mana cerība bija, ka nenotiks pilna apmēra karš un ka Krievija aprobežosies ar Doņeckas un Luhanskas legalizēšanu savā īpašumā, bet apetīte rodas ēdot. Arī tagad es domāju, ka Krievija var aprobežoties ar sasniegtajiem militārajiem mērķiem, taču tas ir atkarīgs no pašas Ukrainas nostājas un no starptautiskās sabiedrības atbalsta Ukrainai.
 
5. Vai Latvija ir apdraudēta? Salīdzinājumā ar Ukrainu, Latvija ir daudz labākā stāvoklī, mēs esam Eiropas Savienībā un NATO, bet uzskatu, ka Krievijas plānos 100% ietilpst arī Baltijas valstis. Tāpēc, lai kā mums kādam nepatiktu NATO, lai kā mums nepatiktu Eiropas Savienības vērtības, tas ir vienīgais veids, kā pasargāt valsti no Krievijas agresijas un okupācijas. Krievijas iebrukuma gadījumā Baltijas teritorijā, tas ir uzskatāms kā uzbrukums NATO un Eiropas Savienībai un, faktiski, ja NATO neiestājas par Baltijas valstīm, tad NATO ir zaudējis savu nozīmi. Tāpēc Krievijas iebrukums Latvijā šobrīd ir maz ticams, bet pilnībā izslēgt nevar nekādus variantus. Vēsture rāda, ka nekādas alianses, savienības un līgumi nekalpo par drošības garantu.
 
6. Es nosodu Krievijas iebrukumu Ukrainā un uztveru to kā konkrētu draudu arī Baltijas valstīm un arī citām Austrumeiropas valstīm. Uzskatu, ka mums ir jāatbalsta Ukrainas tauta visos iespējamos veidos, tai skaitā uzņemot bēgļus.
 
7. Es esmu par draudzīgām attiecībām ar visiem kaimiņiem, ir tikai viens “bet”– tikai tad, ja tas ir iespējams. Ja bruņoti laupītāji nāk manā namā, man ir tiesības sevi aizstāvēt un tos nogalināt, ja bruņoti laupītāji iebrūk kaimiņu namā, tad man ir pienākums kaimiņiem palīdzēt, neskatoties uz iemesliem un motīviem, kāpēc tas tā ir noticis.
 
8. Vienīgais 100% risinājums ir visām brīvās pasaules valstīm apvienot savu militāro resursu un satriekt čūskai galvu jau tās iedīglī. Ir tikai viena problēma – mēs nezinām, kas notiek globālās elites aizkulisēs, vai tas viņiem ir pa prātam.
 
9. Krievija ir kodolvalsts un Putins skaidri piedraudēja ar šo faktu katrai valstij, kas mēģinās iejaukties viņa karā pret Ukrainu. Šis fakts visu sarežģī, jo kurš gan grib sākt pasaules galu kodolkatastrofas izskatā. Šis ir nopietns iemesls rietumu valstīm atturēties no tiešas militāras palīdzības.
 
10. Es uzskatu, ka šis iebrukums nav nejaušs, ka tā tomēr ir globāla spēle, kaut nevaram to pierādīt. Taču ņemot vērā, ka gan Rietumu, gan Austrumu puses ir maskās un 2 gadus mērdē savus iedzīvotājus, tas norāda uz globālu pārvaldību. Ko nespēja ierobežojumi un lokdauni, to šobrīd spēs šis karš un vēl jo vairāk, ja tas tiks eskalēts tālāk. Jau tagad mēs dzirdam politiķus, kuri skandina par sankcijām. Es piekrītu, ka tas ir viens no veidiem, kā ietekmēt, kā apturēt, bet realitātē šīs sankcijas pēc cilvēku 2 gadus garās mērdēšanas padarīs situāciju vēl ļaunāku. Pasaules ekonomikas brucināšana turpināsies, cilvēku tiesību ierobežojumi turpināsies un pasaules elites sapņi par jaunu pasaules kārtību, kas patiesībā ir tā pati vecā feodālā kārtība, būs pietuvojušies viņu mērķiem. Nedomāju, ka šis karš ir bez viņu ziņas. Ņemot vērā šo pēdējo manu viedokli – apetīte karot, par kaut ko iestāties mazinās, jo mēs negribam būt upuri citu spēlēs. Lai kādas spēles nerīkotu globālā elite, lai kā viņi neiedomātos sevi Dieva vietā, tomēr viņi nav Dievs. Viņi ir cilvēki ar tendenci kļūdīties. Viņi nevar izplānot un perfekti izvest savus plānus. Viņi kļūdīsies, sapīsies savās ambīcijās! Mums jātic taisnības triumfam!
 
11. Ko nozīmēs Ukrainas krišana, okupācija Baltijas valstīm, Eiropai un pasaulei?
Tas padarīs Krievijas impēriju jaudīgāku. Tā iegūs gan cilvēku resursus, gan visus energoresursus. Līdzīgi kā hitleriskā Vācija, anektējot Austriju, rietumu valstu nomierināšanai politikas dēļ, atstāja Čehiju, tā Krievija šodien atstāj Ukrainu. Tas deva Vācijai iespēju iegūt nepieciešamos resursus, lai turpinātu izplešanos. Cena bija miljoniem dzīvības un ciešanas visā pasaulē!
 
12. Garīgais faktors. Ukrainā šobrīd ir lielākās, aktīvākās, stiprākās protestantu draudzes Eiropā. Vēsture rāda, ka, zemēs, kur ir vairāk protestantu un dzīvas, veselīgas ticības, tur vairāk Dieva svētības, vairāk brīvības un lielāks valsts progress. Ukrainas krišanas gadījumā, ticīgie tiks vajāti, tiks nodibināta viena reliģija, kas pakļauta caram, un drūmie Romas impērijas laiki atgriezīsies. Impērija pretendēs uz nākamām valstīm, sākot ar tuvākajām. Arī citviet pasaulē un Eiropas Savienībā dzimst totalitārisms, bet tas vēl nav nobriedis, tur viss vēl var mainīties. Taču Krievijas impērijas kontekstā, viss jau ir nobriedis, strukturēts, disciplinēts un spēcīgs. Lūgsim Dievu par Ukrainu un Ukrainas draudzēm!
 
Dievs, svētī Latviju! Dievs, svētī Ukrainu!
Dalies ar rakstu:

Komentāri