ManaBalss izlemj nepublicēt iniciatīvu “Par dabiskas ģimenes aizsardzību Satversmē”
Šā gada 25.novembrī platformā ManaBalss tika iesniegta iniciatīva ar prasību nostiprināt Satversmē dabiskās ģimenes jēdziena atzīšanu, aizsardzību un atbalstu no valsts un sabiedrības puses, aizsargājot bērna tiesības uz tēvu kā vīrieti un māti kā sievieti, norādot, ka tikai šādās ģimenēs bērni var pilnvērtīgi augt un attīstīties.
ManaBalss šīs iniciatīvas publicēšanu noraidīja, aizbildinoties ar neseno Satversmes tiesas lēmumu piešķirt paternitātes pabalstu bērna mātes partnerei sakarā ar bērna piedzimšanu. Interesanti, ka šajā iesniegumā norādīts, ka pēc abu sieviešu kopdzīves uzsākšanas vienai no viņām šajā tā sauktajā ģimenē ir piedzimuši divi bērni, viņu dzimšanu abas sievietes ir plānojušas kopīgi, taču mēs ikviens skaidri zinām, ka divu sieviešu kopdzīvē bērni bez vīrieša līdzdalības nedzimst, pat ja tā ir bijusi mākslīgā apaugļošana, jo arī tai ir vajadzīgs vīrieša donors.
Iesniegumā arī uzsvērts, ka sievietes partnere faktiski esot uzskatāma par abu bērnu vecāku. Satversmes tiesa atzina, ka starp abām sievietēm var pastāvēt faktiskas ģimenes attiecības un līdz ar to valstij ir jāaizstāv arī šāda faktiska ģimene. Tā kā Satversmes 110.pantā ģimenes jēdziens nav konkretizēts, šīs abas sievietes saņēma sev vēlamo spriedumu, kura dēļ tiek noraidīta iniciatīva par dabiskas ģimenes aizsardzību Satversmē.
Jāsecina, ka šis lezbiešu pāris ir veiksmīgi atradis vājo vietu Latvijas Satversmē. Satversmes tiesas priekšsēdētāja S.Osipova saistībā ar šo lēmumu uzsver, ka ikvienai personai ir tiesības uz savas fiziskās un garīgās integritātes aizsardzību, kā arī tiesības dzīvot pēc sava prāta. Viņa arī nesen ļoti asi izteikusies par kristiešiem, apgalvojot, ka labāk gribētu dzīvot laikā, kurā kristiešus vajāja un nogalināja. Tad gan kristieši nevarēja dzīvot pēc sava prāta un baudīt savu garīgo uzskatu aizsardzību, taču diemžēl šķiet, ka S.Osipovai tas būtu pieņemami.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija ir sākusi spriest par sociālās aizsardzības nodrošināšanu visiem dzīvesbiedriem. Lēmums vēl nav pieņemts, taču nav skaidrs, kā tad turpmāk tiks definēta ģimene Latvijā. Vai par ģimeni varēs saukties jebkuri divi, trīs, četri un vairāk cilvēki, kas dzīvo kopā jebkādās attiecībās, kurās ir iesaistīti arī bērni? Kas noteiks, cik ilgi šādiem cilvēkiem jādzīvo zem viena jumta, lai tā jau būtu ģimene? Tauta ir tik stipra, cik ir stipras tās ģimenes, jo tieši ģimenē aug bērni, kas vēlāk kļūs par pieaugušajiem un veidos mūsu valsti, nosakot procesus Latvijā. Ikvienam bērnam pilnvērtīgai fiziskajai, emocionālajai un garīgajai veselībai ir nepieciešams gan tēvs, gan māte, jo tā to ir radījis Dievs.