Dalīties:

Lūdz vērtēt aizdomīgo informāciju par „Latvenergo” iespējamo ieceri pirkt kūdras purvu

👉Partija LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ (LPV) ir vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, Iepirkumu uzraudzības birojā, Valsts kontrolē un Konkurences padomē ar lūgumu veikt pārbaudi saistībā ar publiski izskanējušo informāciju, ka AS “Latvenergo” plāno iegādāties SIA “Laflora” izstrādāto un arī pašu virzīto Kaigu purva vēja parka projektu.
Analizējot saistībā ar iespējamo darījumu publiski izskanējušo informāciju, LPV vērš uzmanību, ka pieejamā informācija liek domāt, ka darījums jāvērtē kā aizdomīgs. Konkrētajā gadījumā, kad viena no darījuma pusēm ir Latvijas enerģētikas nozares stratēģiskās intereses pārstāvošs uzņēmums – Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība „Latvenergo”, neizprotamu iemeslu dēļ netiek izsludināts publisks iepirkums. „Pat tādas nozares kā aizsardzība un drošība, rīkojas saskaņā ar publiskos iepirkumus regulējošiem tiesību aktiem,” teikts LPV vēstulē.
Tāpat netiek atklāti Kaigu purva vēja parka projekta vērtētāji un vērtēšanas metodes, bet publiski tiek minēts, ka tā vērtība ir aptuveni 100 miljoni eiro, kaut gan iepriekš – 2021.gada nogalē pats uzņēmums „Laflora” paziņoja, ka kopējās investīcijas vēja parka un industriālās zonas izveidē esot ap 170 miljoni eiro. No tā secināms, ka AS “Latvenergo” plāno iegādāties tikai izveides projektu par 100 miljoniem eiro un sekojoši veikt investīcijas vēl vismaz 170 miljonu eiro apmērā.
LPV vēstulē norāda uz iespēju, ka darījums mākslīgi sadalīts vairākās daļās, lai sākotnēji neatklātu kopējās vēja parka izmaksas, cita starpā neatklājot projekta vērtētājus un vērtēšanas metodes.
„Ņemot vērā iepriekš minēto, lūdzam veikt pārbaudi ar mērķi iegūt informāciju par darījuma noslēgšanas apstākļiem – izvēlēto sadarbības partneri, projekta vērtētājiem un vērtēšanas metodēm, iespējamo projekta patiesās vērtības slēpšanu, lai novērstu iespējamu valsts līdzekļu izšķērdēšanu, amatpersonu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu,” teikts LPV priekšsēdētāja Aināra Šlesera parakstītajā vēstulē.
Dalies ar rakstu:

Komentāri