Dalīties:

Apvienotā Karaliste izvērsusi plaša mēroga valsts kampaņu ar aicinājumu bērniem apmeklēt skolu. Veselības un izglītības speciālisti apgalvo, ka bērnus vairs nevajadzētu turēt mājās, ja viņiem ir iekaisis kakls vai iesnas, un atzīst, ka regulāra dalība skolas dzīvē uzlabo veselību, labklājību un socializāciju visa mūža garumā.

Valsts mērogā skolas neapmeklētības rādītāji ir aptuveni 7,6 %, kas ir daudz augstāki nekā pirms pandēmijas, kad tie bija no 4 līdz 5%. Skolas neapmeklēšana ir kļuvusi tik nopietna, ka nākotnē tā varētu izraisīt lielu noziedzības vilni. Paredzams, ka šī iemesla dēļ līdz 2027. gadam uz ielām nonāks līdz pat 9000 jaunu likumpārkāpēju, tostarp 2000 vardarbīgu noziedznieku. 

Katrā ziņā šīs ir sekas pandēmijas laika lokdauniem, kad valdība visus aicināja “palikt mājās” un arī skolas ilgu laiku tika slēgtas klātienes mācībām. Izglītības ministre Džiljana Kīgana raksturojusi zemas skolu apmeklētības problēmas risināšanu kā savu “prioritāti numur viens”, taču laikraksta The Daily Telegraph publicists Roberts Teilors sacījis, ka “valdība diez vai var sūdzēties par to, ka vecāki nesūta bērnus uz skolu. Jūs pļaujat to, ko sējat.”

Dalies ar rakstu:

Komentāri