Dalīties:

Lielbritānijas iekšlietu ministre: migrācijas politika ir izgāzusies un apdraud drošību

Lielbritānijas iekšlietu ministre Svella Breivermena, 27.septembrī uzstājoties Vašingtonā, nosodīja “neizdevušos un novecojušo” imigrācijas politiku, kas apdraud rietumvalstu stabilitāti, drošību un suverenitāti. Konservatīvā politiķe uzsvēra, ka nelegālā imigrācija un nespēja integrēties rada “eksistenciālu izaicinājumu” gan ASV, gan Lielbritānijai. Lai gan ministre atzīst legālās imigrācijas priekšrocības, viņa savā runā uzsvēra, ka “multikulturālisms ir izgāzies, jo neprasa migrantiem integrēties, bet ļauj ierasties mūsu sabiedrībā un dzīvot tajā paralēlu dzīvi.” 

Tāpat Breivermena apšaubīja, vai ANO 1951. gada Bēgļu konvencija ir piemērota mūsdienu laikmetam.  Ministre sacīja: “Mēs nespēsim uzturēt bēgļu patvēruma sistēmu, ja patiesībā pietiek ar to, ka esat gejs vai sieviete vai baidāties no diskriminācijas savā valstī, lai pretendētu uz aizsardzību.”

Jāatzīmē, ka no pagājušā gada jūnija līdz 2023.gada jūnijam Lielbritānijā iekļuvuši 52 530 nelegālie ārvalstnieki un valsts ir  saņēmusi 74 751 patvēruma pieprasījumu. Savukārt Amerikā pagājušā mēneša laikā ieradās vairāk nekā 232 000 nelegālo migrantu. Itālijā Lampedūzas salu, kuras pamatiedzīvotāju skaits ir 6000, pagājušajā nedēļā pārpludināja vairāk nekā 8500 nelegālo migrantu, no kuriem daudzi bija jauni, spēcīgi vīrieši no Lībijas. Lielbritānija, pateicoties lielajam imigrantu skaitam, ir novērojusi paralēlas tiesību sistēmas parādīšanos sabiedrībā, kas izpaužas islāma tiesību sistēmas šariata formā. Aplēses liecina, ka Anglijā un Velsā šariata padomes ir aptuveni 80 un to skaits pieaug. Ministre pauda bažas, ka “ārkārtējos gadījumos šīs migrantu populācijas varētu pārvērsties tādā sistēmā, kuras mērķis ir graut stabilitāti un apdraudēt sabiedrības drošību.”

 
Dalies ar rakstu:

Komentāri