Dalīties:

Kad e-cigaretes pirmo reizi parādījās tirgū, tās tika reklamētas kā mazākais ļaunums, kas palīdz cilvēkiem atteikties no tradicionālajām cigaretēm un ar smēķēšanu saistītiem veselības apdraudējumiem. Tomēr tā kā vienreizlietojamās e-cigaretes kļūst arvien populārākas jauniešu vidū un nav nemaz tik nekaitīgas, Lielbritānijas premjers Rišī Sunaks paziņojis, ka Apvienotajā Karalistē tās tiks aizliegtas.

Laikraksts “The Financial Times” ziņo, ka 14% angļu pusaudžu vecumā no 14 līdz 17 gadiem vienreizlietojamās e-cigaretes lieto vairāk nekā reizi nedēļā.

“Nav zināma vienreizlietojamo e-cigarešu ilgtermiņa ietekme, turklāt tajos esošais nikotīns var izraisīt spēcīgu atkarību. Tādēļ, lai gan, iespējams, tas palīdz pieaugušajiem smēķētājiem atteikties no parastajām cigaretēm, šo cigarešu tirdzniecība bērniem nav pieņemama,” sacīja Sunaks.

Šim solim ir arī vides apsvērumi, jo katru nedēļu Lielbritānijā tiek izsmēķēti un izmesti 5 miljoni vienreizlietojamās e-cigaretes, kas ir par 1,3 miljoniem vairāk nekā pērn. Gada laikā tas ir līdzvērtīgi 5000 elektroauto litija baterijām.

Arī Latvijā tiek risināts jautājums ar elektroniskajām cigaretēm. Saeima rudens sasaukumā pieņēma likumu, kas ierobežo e-cigarešu lietojumu un palielināja vecumu, no kura drīkst smēķēt.

Dalies ar rakstu:

Komentāri