Dalīties:

Ugunsgrēks 31 gadu vecā Skota Pedena dzīvoklī izcēlās pēc elektro velosipēda akumulatora aizdegšanās, kuru vīrietis bija iegādājies internetā dažas dienas pirms liktenīgā notikuma. Negadījumā gāja bojā Skota sieva un divi bērni, bet viņš pats guva nopietnus iekšējos apdegumus, kuru dēļ mēnesi atradās mākslīgi izraisītā komā. Kembridžšīras policija paziņojusi Pedenam, ka viņa ģimene mirusi no saindēšanās ar litija dūmiem. Tagad viņš ir apņēmības pilns cīnīties, lai mainītu likumus par elektro velosipēdu baterijām un izvairītos no līdzīgām traģēdijām.

2023. gadā Lielbritānijā elektro velosipēdu bateriju izraisītos ugunsgrēkos gāja bojā 11 cilvēki, kas ir lielākais skaits viena gada laikā. Saskaņā ar Londonas ugunsdzēsēju brigādes datiem divu gadu laikā šo nelaimes gadījumu skaits ir vairāk kā divkāršojies – no 78 gadījumiem 2021. gadā līdz 179 ugunsgrēkiem no elektro velosipēdiem un skrejriteņiem 2023.gadā. Šā gada pirmajos piecos mēnešos Londonā jau ir bijuši 66 šādi ugunsgrēki. Gan policijas darbinieki, gan ugunsdzēsēji jau ir pauduši satraukumu par pieaugošo neregulētu un potenciāli nāvējošu bateriju tirdzniecību.

Šobrīd Skots atbalsta labdarības organizācijas “Elektriskā drošība vispirms” (Electrical Safety First) kampaņu par likuma grozījumiem, lai nodrošinātu, ka šādu bateriju tirdzniecībā tiek veikta neatkarīgas trešās puses sertifikācija, līdzīgi kā tas tiek darīts ar citiem bīstamiem produktiem, piemēram, pirotehniku. Uzņēmējdarbības un tirdzniecības ministrija paziņojusi, ka ir izveidota darba grupa, lai risinātu šo problēmu un ir pasūtīts pētījums, lai noskaidrotu litija bateriju ugunsgrēku cēloņus.

Klimata pārmaiņu rezultātā tiek atbalstītas dažādas ar elektroierīces, kas ne vien nav pietiekami pārbaudītas, bet arī tiek iegūtas no Ķīnas un citām Eiropai nedraudzīgām valstīm. Atteikšanās no fosiliem enerģijas resursiem mūs bieži vien padara atkarīgus no Ķīnas produktiem, kas nemaz netiek veidoti videi draudzīgi.

Dalies ar rakstu:

Komentāri