Dalīties:

Līdz šim tiesa noraidījusi visus pieteikumus, kuros apstrīdēta prasība vakcinēties

Kā zināms, no 2021.gada novembra darba pienākumus varēja veikt tikai ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, pretējā gadījumā darbinieku varēja no amata atstādināt.
Sakarā ar šo valdības prasību, uz doto brīdi tiesā saņemti jau ap 280 pieteikumi. Tajos pausta nostāja, ka nosacījumi ir pretrunā Satversmē noteiktajām pamattiesībām, kā arī Ministru kabinets ir pārkāpis savas pilnvaras.
Kā informēja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders, līdz šim Latvijas tiesās visi šāda rakstura pieteikumi ir noraidīti, jo rīkojuma izdošanas brīdī vakcinācija bija vienīgais veids, kā novērst infekcijas izplatīšanos, un mērķi nevarēja sasniegt ar citiem līdzekļiem, piemēram, attālinātu darbu vai testēšanos. Atsevišķi spriedumi gan ir pārsūdzēti un tajos notiek aktīva tiesvedība.
Tas norāda, ka tiesu sistēma nepauž savu neatkarību, bet gan īsteno Ministru kabineta noteikumu atbalstīšanu. Lai gan katru situāciju nepieciešams analizēt individuāli, tiesa bez izņēmuma neņem vērā individuālās situācijas – veselības stāvokli, darba apstākļus u.tml. Citās valstīs tiesas izrāda savu neatkarību un ir gatavas iebilst noteikumiem, kuri pārkāpj cilvēktiesības, bet Latvijā tā diemžēl nenotiek.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri