Dalīties:

Šķiršanās ir kļuvusi daudz pieņemamāka sabiedrībā, līdz ar to arī vairāk komercializēta. Negatīvais dzīves pavērsiens tiek piepildīts ar īpašām viesībām, plašiem atbalsta sniegšanas piedāvājumiem un veselu nozari, kas ir gatava gūt peļņu no lielajām pārmaiņām – gluži tāpat kā kāzu, kristību vai saderināšanās gadījumā. Piemēram, uzņēmums “Evite” pagājušajā gadā saņēma rekordlielu skaitu pasūtījumu ielūgumiem uz laulību šķiršanās ballītēm, norāda mārketinga direktore Olīvija Poloka. Kopš 2019. gada to skaits ir pieaudzis par 22%. Tāpat, piemēram, haštagam jeb tēmturim “#divorceparty” (#šķiršanāsballīte) soctīklu vietnē Instagram ir gandrīz 70 000 apmeklējumu, un “šķirto tēvu rokmūzika” jau ir kļuvusi par mūzikas apakšžanru.

Saskaņā ar 2022. gada Gallup aptauju 81% amerikāņu uzskata, ka šķiršanās ir morāli pieņemama, bet tikai 13% uzskata, ka tā ir morāli nepareiza.

Diemžēl sabiedrība cenšas aizmirst laulību šķiršanās negatīvos aspektus kā emocionālās problēmas un bērnu palikšanu bez abiem vecākiem. Jo vairāk sabiedrība attālinās no kristīgiem principiem, jo vairāk būs šķiršanās gadījumu un citu negatīvu parādību gan individuālā, gan visas sabiedrības mērogā.

Dalies ar rakstu:

Komentāri