Dalīties:

Iedvesmojoties no lauksaimnieku demonstrācijām Vācijā, arī Rumānijas kravas automašīnu vadītāji un zemnieki izgājuši ielās, protestējot pret augstajiem nodokļiem un dīzeļdegvielas cenām, zemajām kompensācijām par viņu produkciju un Ukrainas graudu importu. Protesti liecina arī par pieaugošu neapmierinātību ar ES vadīto “zaļo” politiku. Protesti dažādās Rumānijas pilsētās ieskaitot galvaspilsētu Bukaresti sākās 10.janvārī un turpinās joprojām.  

“Ir noteikumi, kurus mēs vairs nevaram paciest. Mums nav iespējas darboties savā valstī”, žurnālistiem skaidroja lauksaimnieks Danuts Andrus, piebilstot, ka šajos apstākļos viņš un viņa kolēģi vairs nevar pat saņemt bankas aizdevumus.

14.janvārī Rumānijas Transporta, lauksaimniecības un finanšu ministrijas pārstāvji tikās ar protestētājiem, bet vēlāk paziņoja, ka nekādu vienošanos nav panākuši. Neskatoties uz to, Rumānijas plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka valdība gatavo pasākumu kopumu, lai atbalstītu lauksaimniekus un nodrošinātu piekļuvi kredītiem. Tas ietvertu papildu paketi dzīvnieku audzētājiem, kuras kopējais apjoms būtu 72,4 miljoni eiro. 

Līdzīgas demonstrācijas plānotas arī Bulgārijā un Polijā. Savukārt Ungārijas lauksaimniecības ministrs Ištvans Nagijs paziņojis, ka Bulgārija, Polija, Ungārija, Rumānija un Slovākija ir pieprasījušas Eiropas Komisijai noteikt ievedmuitas nodokli Ukrainas labībai, lai tiktu galā ar nevienlīdzīgo konkurenci.  

Dalies ar rakstu:

Komentāri