Dalīties:

Latvijas Televīzija vēršas pret LPV

Valsts SIA “Latvijas Televīzija” šodien vērsās pie LPV par autortiesību un blakustiesību pārkāpumu, jo partija savā Facebook lapā ielika trīs dziesmas: valsts himnu “Dievs, svētī Latviju!”, “Lec, saulīte” un “Pūt, vējiņi”. Latvijas Televīzija pieprasa par šo dziesmu publicēšanu partijai samaksāt 28 314 EUR atbilstoši LTV arhīva materiālu izmantošanas cenrādim.
Problēma sākas faktā, ka Dziesmu un deju svētki nav LTV sponsorēts pasākums, un viss svētku koncerts bija pieejams jebkuram iedzīvotājam bez maksas un vēl aizvien ir brīvi pieejams internetā. Nevajag aizmirst, ka LTV finansē Latvijas nodokļu maksātāji, un dažu video publicēšana neveido zaudējumus 28 314 EUR apmērā. Atbilstoši kādas tiesību ekspertes izteikumiem, atsaukšanos uz Autortiesību likumu var uzskatīt par krāpšanas mēģinājumu, jo Dziesmu svētku atspoguļojums kā kultūras notikums Latvijas Televīzijā nav uzskatāms par autortiesību objektu.
Latvijas televīzija uzvedas kā Kariņa un “Jaunās Vienotības” palīgorganizācija, vēršoties pret lielāko opozīcijas partiju Latvijā. Izskatās, ka LTV ir fiskālas un sabiedrības uzticības problēmas, ja nodarbojas ar šādiem laikietilpīgiem niekiem, kā arī saredz apdraudējumu no LPV savai pastāvēšanai līdzšinējā formātā.
Dalies ar rakstu:

Komentāri