Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Share
Twitter
Dalīties
Dalīties

LATVIJAS ARMIJA IZSKAIDRO IESAISTI VĪRUSA IZPLATĪBAS IEROBEŽOŠANĀ

Šobrīd Latvijas sabiedrību nodarbina ļoti daudzi jautājumi, tai skaitā medijos pēdējā laikā izskanējušie skaļie virsraksti par armijas iesaisti Covid-19 vīrusa ierobežojumu apkarošanā. Uz doto brīdi ir dažādi pulcēšanās ierobežojumi, divu metru distance un sejas masku valkāšana, kas jāievēro iekštelpās un ko kontrolē attiecīgās iestādes īpašnieki, apsargi vai policija. Taču sociālajos tīklos cilvēki bieži uzdod jautājumu – kāds tad būtu armijas mērķis?

Palūkosimies, par ko mūs informē Latvijas mediji. Tajos izskan dažāda informācija, piemēram: „Nacionālie bruņotie spēki (NBS) tiks piesaistīti, lai nodrošinātu robežas kontroli. Tāpat ministrs uzsvēra, ka zemessardze un NBS NETIKS piesaistīti pilsētas ielās, lai izkontrolētu epidemioloģisko prasību ievērošanu, bet ar to turpinās nodarboties VP un pašvaldības policija.” (Avots: https://bit.ly/3qt2NDc)

Šajā ziņu avotā tiek skaidri norādīts, ka armijas mērķis būs palīdzība robežsargiem, lai pastiprināti uzraudzītu, vai Latvijā ieceļojošas personas iesniedz apliecinājuma anketu personu informācijas sistēmā covidpass.lv.

Turpretī citos ziņu avotos var redzēt mājienus, kas liek uzdot jautājumus.
Par Covid-19 ierobežojumu neievērošanu varētu paredzēt kriminālatbildību, bet ierobežojumu ievērošanas kontrolei turpmāk varētu piesaistīt Aizsardzības ministrijas  resursus (respektīvi armiju).” [..] “Iespējams, ielās būtu jāizvieto patruļas. Policijai tik daudz cilvēku patruļām pat lielākajās pilsētās nepietiks“.  (Avots: https://bit.ly/36HaUV9)

Un šeit rodas jautājums – kas ir tie ierobežojumi, ko uz ielām būtu jākontrolē patruļām un pat armijai, ja policijas patruļu visās pilsētās nepietiktu? Tāpat arī citos ziņu avotos varam atrast informāciju, kur armija tiek minēta kā palīdzība cilvēku vakcinēšanā. Šī informācija izskan pie Veselības ministrijas izstrādātā plāna saistībā ar Covid-19 vakcināciju Latvijā, ko Ilze Viņķele raksturo kā “bezprecidenta apmēra, lieluma un arī ātruma vakcinēšanas reizi”. Jāpiemin, ka patlaban vēl netiek atklāts, kas šajā plānā ietilpst, taču tiek minēts, kā tas notiks ārzemēs:  „Kanādas premjers Džastins Trudo pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Kanādā iedzīvotāju vakcināciju pret jauno koronavīrusu vadīs ģenerālis, kurš vadījis NATO misiju Irākā, kā arī kanādiešu karavīrus Afganistānā un Bosnijā. [..] Loģistiku un vakcīnu izdalīšanu koordinēs Kanādas apvienoto operāciju vadības štāba priekšnieks ģenerālmajors Denijs Fortins. Vakcīnas izdalīs Kanādas sabiedrības veselības aģentūra un armija palīdzēs ar plānošanu.” (Avots: https://bit.ly/2L9yuS0)

Ko par to saka Latvijas armija? Esam sazinājušies un uzdodot jautājumu Facebook info lapā  „Latvijas armija”, tiek sniegta šāda atbilde: “Zemessargi  sniegs atbalstu robežkontroles punktos, nodrošinot normatīvo aktu prasību praktisku izpildi un kontrolējot uz ES iekšējām robežām ieceļojošo personu elektronisku apliecinājumu aizpildīšanu. Te var gūt plašāku ieskatu par atbalsta sniegšanu Valsts robežsardzei: https://www.mil.lv/lv/zinas/brunotie-speki-sniedz-atbalstu-valsts-robezsardzei-covid-19-izplatibas-ierobezosana-0 [..]”  Pārjautājot, vai tiek plānots kaut kādā veidā ierobežot cilvēku pārvietošanos ielās, atbilde bija noraidoša.

Kā būs patiesībā? Salīdzinot informācijas avotus, īsti nav skaidrības, kas mūs sagaida nākotnē. Vai armijas rīcībā paliks tikai pierobežas jautājums vai arī pamazām tiek plānota cilvēku brīvības ierobežošana, apspiešana un piespiedu vakcinācija?

Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Dalies ar rakstu:
Share
Tweet
Telegram
WhatsApp

Komentāri