Dalīties:

Kritika Trudo politikai pēc jaunākā “rekorda” sieviešu svarcelšanā

Kanādas premjerministrs Džastins Trudo saņēmis kritiku par savu “iekļaujošo politiku”, kas dod iespēju bioloģiskiem vīriešiem startēt sieviešu sportā. 13.augustā Kanādas rietumkrasta svarcelšanas čempionātā 40 gadus vecā trans-sportiste Anne Andresa ne tikai izcīnīja pirmo vietu sacensībās, bet ar 210 kilogramu starpību pārspēja vicečempioni Sudžanu Gilu, bez piepūles labojot Kanādas sieviešu rekordu un neoficiālo pasaules rekordu sieviešu svarcelšanā savā grupā. Andresas kopīgais rezultāts bija 597,5 kg, bet Gila ierindojās otrajā vietā ar 387,5 kg. Salīdzinājumam, vīriešu svarcelšanā labākie sportisti parasti sasniedz rezultātu līdz 850 kg. Jāpiebilst, ka daudzas sievietes izstājās no sacensībām jau iepriekš, jo zināja, ka tajās piedalīsies Andresa.
Pēdējo četru gadu laikā Andresa ir uzvarējusi ne mazāk kā astoņās sieviešu sacensībās, turklāt trans-sportiste gatavojas startēt sieviešu kategorijā arī Kanādas nacionālajā čempionātā septembrī.
Šī notikuma uzmanības centrā Kanādā ir ne tik daudz pati sportiste, cik premjerministrs un viņa liberālā politika, kas ļauj notikt negodīgām sacensībām. Kā izteikusies kāda komentētāja, šādas “uzvaras” atspoguļo “Džastina Trudo nicinājumu pret sievietēm un realitāti kopumā”. Līdzīgu sabiedrības sašutumu izraisīja trans-sportistes Lias Tomasas uzvara sieviešu peldēšanā šī gada martā.