Dalīties:

Pirmo reizi daudzu gadu laikā kristīgo skolu skaits pieaug, tā tika secināts Briseles konferencē, kurā šonedēļ tikās kristīgo skolu vadītāji no 13 ES dalībvalstīm.

Desmit gadu laikā, kopš tiek rīkota kristīgo skolotāju konference, nav bijis ziņu par jaunu kristīgo skolu dibināšanu, stāsta Nīderlandes Reformētās izglītības asociācijas vadītājs Pīters Moenss. Tomēr šogad tiek plānots dibināt jaunas skolas Zviedrijā, Šveicē un Spānijā.

Zviedrijā politiskais klimats ir naidīgs reliģiskajām skolām, un valsts skolās netiek pieļauti kristīgās mācības elementi. Tomēr, neraugoties uz “agresīvo sekularizāciju”, divas potenciālās kristīgās skolas nesen nosūtījušas pieteikumu, lai tiktu apstiprinātas kā oficiālas izglītības iestādes.

Šveicē organizācija “Initiative für Christliche Bildung” (“Iniciatīva par kristīgo izglītību”), kura atbild par kristīgajām skolām valstī, ir saņēmusi pieteikumus par vēlmi dibināt divas jaunas skolas. Arī Spānijā tuvāko gadu laikā plānots atvērt divas līdz trīs jaunas skolas. Savukārt Beļģijā un Austrijā ir daudz skolēnu, kas gribētu mācīties kristīgajās skolās, bet tām ir grūtības atrast pietiekamu skaitu kristīgo skolotāju.

Pēc vairāku dalībnieku domām, šāda notikumu attīstība ir reakcija uz politiskajām norisēm visā Eiropā, kas liek valsts skolām mācīt par dzimumu un seksualitāti liberālā veidā. Norūpējušies vecāki sāk meklēt skolas, kas mācību programmā neiekļauj genderideoloģijas saturu.

Dalies ar rakstu:

Komentāri