Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Share
Twitter
Dalīties
Dalīties

Krišjānis Kariņš – viens no „Eiropas gada cilvēks Latvijā” kandidātiem.

Uz daudzo valdības absurdo ierobežojumu un cilvēku paustās neapmierinātības fona, ko var lasīt gan sociālajos tīklos, gan redzēt dažādos cilvēku paustajos viedokļos, izceļas kāda ziņa – Krišjānis Kariņš esot izvirzīts par „Eiropas gada cilvēks Latvijā” kandidātu!  Cilvēks, kura izteikumi sociālajos tīklos ceļo kā jaunākās tendences satīra – nu ir iekļuvis Eiropas gada cilvēka pretendentu trijniekā.

Kas tad ir Eiropas gada cilvēks Latvijā? „Gada Eiropas cilvēks” ir apbalvojums, ko pasniedz nevalstiska organizācija Eiropas Kustība Latvijā. Šis apbalvojums izveidots 1998. gadā, ar mērķi godināt cilvēku, kas, pēc sabiedrības domām, ir visvairāk veicinājis Eiropas integrāciju Latvijā un Latvijas integrāciju Eiropā. Respektīvi, tas ir cilvēks, kurš ir devis kādu veikumu, lai eiropeizētu Latviju. Par Eiropas gada cilvēku ir jānobalso sabiedrībai un to var izdarīt portālā: http://www.eiropaskustiba.lv Vai zināji, ka ir šāda iespēja?

Interesanti, ka šī balsošanas iespēja īpaši nav redzama citās platformās, taču medijos tiek pasludināti rezultāti kā sabiedrības vairākums, kā arī nekur īsti nav redzams,  cik cilvēku ir piedalījušies balsojumā. Uzdodot šo jautājumu Eiropas Kustībai Latvijā, atbilde joprojām nav saņemta. Var jau būt, ka Krišjānis Kariņš ir veicis kādas darbības, kas ir panākušas „Eiropas integrāciju Latvijā”, taču vai tam nebūtu jānes kāds redzams, pozitīvs rezultāts Latvijas sabiedrības veselības, ekonomikas u.c. sfēru attīstībā? Kur praktiski ir redzams Krišjāņa Kariņa veikums sabiedrības labklājībā, lai cilvēkam varētu piešķirt šādu titulu? Šo jautājumu katrs var uzdot pats sev.

Lūk, interesants pamatojums, kāpēc Krišjānis Kariņš ir izvirzīts par vienu no pretendentiem Eiropas gada cilvēkam Latvijā titulam: “Nebaidoties uzņemas atbildību par valsti un tās iedzīvotājiem! Viņam nācies uzklausīt un saņemt daudzus pārmetumus, bet viņš jau no pandēmijas sākuma ir pratis saliedēt, pieņemt nepieciešamos lēmumus sadarbībā ar speciālistiem. Es vēlos, lai viņš jūt, ka viņam ir super daudz atbalstītāju, kuri noņem cepuri viņa priekšā, novērtējot padarīto. Lieliski pārstāvēja Latvijas intereses ES budžeta pieņemšanas sarunās, ikdienu stiprina pamazām zūdošo uzticību Latvijas valdībai, rūpējas par sabiedrības veselību un visādi citādi aizstāv fundamentālās Eiropas vērtības Latvijā. Spēcīgs, drosmīgs, ievērojams – raksta Latvijas vārdu Eiropā ar lielajiem burtiem! Mīl savu tautu un redz to kā pilnvērtīgu Eiropas tautu saimes daļu. Vienota Eiropa ir drosme un atbildība – tieši šīs vērtības iemieso Krišjānis Kariņš.”(Avots: https://bit.ly/3pjDBhf )

Vai tiešām tā domā sabiedrības vairākums? Vai tiešām lielākā sabiedrības daļa ir apmierināta ar jaunieviesto nodokļu sistēmu? Kuri no K. Kariņa pieņemtajiem lēmumiem ir veicinājuši sabiedrības veselības, labklājības vai citu sfēru attīstību? Jāpiebilst, ka ministru prezidents, kurš kā deputāts nemaz netika ievēlēts un kuru amatam izvirzīja no partijas ar vismazāko deputātu skaitu, ne Saeimas vēlēšanās, ne pašlaik nebauda plašu sabiedrības uzticību.  

Cilvēki Latvijā ir spiesti ievērot nesamērīgus un dīvainus ierobežojumus, kas nevis uzlabo situāciju valstī, bet to pasliktina visās sfērās: veselības nozarē cilvēkiem tiek atceltas plānveida operācijas, novārtā tiek atstāti hroniski slimi pacienti! Cilvēkiem vienkārši aizliedz strādāt! Taču pats pārsteidzošākais ir, ka valsts nedara neko, lai palīdzētu rast alternatīvu – ja aizliedz strādāt, tad būtu jāpiedāvā cits variants, kā iztikt un nomaksāt rēķinus.  Dīkstāves pabalsti daudziem netika nemaz izmaksāti, un tiem, kuri tos saņēma, nācās pat atdot. (https://bit.ly/3rnxhXR ) Veikalos šobrīd nevar nopirkt neko citu kā pārtikas un higiēnas preces, kas tika darīts ar domu, lai samazinātu apmeklētāju skaitu, taču efekts ir pilnīgi pretējs – cilvēki stāv rindās un drūzmējas, stāv pie veikaliem vai aptiekām, jo iekšā drīkst atrasties tikai ierobežots skaits cilvēku! Situācija sāk atgādināt Padomju laikus. Kā izcilu piemēru var minēt arī kādu benzīna uzpildes vietu, kur cilvēkiem nākas iet uz tualeti ar pārtikas grozu, jo tāds ir noteikums! (https://bit.ly/3nJvKck )

Esi aicināts dalīties savās pārdomās! Kā tu vērtē ministru prezidenta darbu un vai tu balsotu par viņu kā Eiropas gada cilvēku Latvijā?

Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Dalies ar rakstu:
Share
Tweet
Telegram
WhatsApp

Komentāri