Dalīties:

Krievija sasauc savu «NATO»

Krievijas prezidents Vladimirs Putins šonedēļ Maskavā uz sanāksmi sasauca Kolektīvās drošības līguma organizācijas (KDLO) līderus. KDLO apvieno Krieviju, Kazahstānu, Armēniju, Tadžikistānu, Kirgizstānu, Uzbekistānu un tiek uzskatīta par Krievijas vadītu alternatīvu NATO. Karš Ukrainā ir bijis tikai viens no sanāksmes jautājumiem, jo runāts par starptautisko terorismu, situāciju Afganistānā un citām lietām.
KDLO līdzīgi kā NATO vieno kolektīvās aizsardzības līgums, kas paredz, ka uzbrukuma gadījumā vienai valstij pārējās nāk talkā. Eksperti diskutē, vai gadījumā, ja Ukraina ietu pretuzbrukumā Donbasam vai Krimai, Krievija varētu pieprasīt pārējām dalībvalstīm nākt palīgā.
Krievijas Kolektīvās drošības līguma organizācija rada bažas, ka potenciāla t.s. Doņeckas vai Luhanskas tautas republiku vai Krimas militāru darbību gadījumā varētu iesaistīties arī pārējās valstis. Tas radītu precedentu reģionālam konfliktam un principā radītu pienākumu iesaistīties arī Ukrainu atbalstošajām valstīm, padarot konfliktu par starptautisku.

Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri