Dalīties:

Daļa amerikāņu “uzsēdušies” uz kredītkaršu parādiem, jo īres un ikdienas cenas joprojām ir augstas. Kamēr ASV ekonomika kopumā, atbilstoši Baidena administrācijas teiktajam, skaitās atkopusies no augstās inflācijas, iedzīvotāji ir izlietojuši savus iekrājumus un uzkrājuši kredītkaršu parādus, lai cīnītos ar vairāk kā divus gadus ilgstošo inflāciju. 

Amerikāņi savās kredītkartēs 2023. gada trešajā ceturksnī turēja vairāk nekā 1,05 triljonu dolāru kredītkaršu aizņēmumos, kas ir rekords. Nesenais kredītreitinga kompānijas “Moody ‘s” ziņojums parādīja, ka kredītu procenti, kas pēc bankas domām nekad netiks atmaksāti, tagad krietni pārsniedz to līmeni, kāds bija pirms pandēmijas perioda. Vienlaikus plānojas, ka neatmaksājamo kredītu apjoms turpinās pieaugt.

Ekspertus satrauc tas, ka amerikāņi ar zemākiem un vidējiem ienākumiem nespēj pelnīt tik daudz, lai samaksātu savus izdevumus un papildus maksātu procentus par saviem parādiem. Tā rezultātā varētu saskarties ar turpmāku finansiālās labklājības pasliktināšanos nākamajā gadā. Bankas, protams, aktīvi izmanto radušos situāciju un nopelna uz iedzīvotāju grūtību rēķina.

Svarīgi norādīt, ka banku uzliktā kredītkaršu vidējā procentu likme aizņēmumiem ir 21,5%, kas ir augstākais rādītājs kopš 1994. gada. Lieki piebilst, ka šādas procentu likmes īpaši neatšķiras no likmēm Latvijā un inflācijas rādītāji pēdējos gados pie mums bija daudz augstāki nekā ASV. Šī gada vēlēšanas novembrī, visticamāk starp Trampu un Baidenu, izšķirs, kāds būs tālākais virziens ne tikai ASV, bet arī pie globāli pasaulē.

Dalies ar rakstu:

Komentāri