Dalīties:

Četriem Eiropas Parlamenta deputātiem no Polijas draud cietumsods līdz pat trim gadiem sakarā ar kāda video atzīmēšanu ar “Patīk” un dalīšanos soctīklos par migrācijas tēmu. Politiķi, no kuriem divi ir no valdošās partijas “Likums un taisnīgums”, bet pārējie no konservatīvās partijas “Suverēnā Polija”, tiek apsūdzēti naida izplatīšanā. Lai gan Eiropas Parlaments atcēla deputātu imunitāti tikai pagājušajā nedēļā, viņu “noziegums” noticis krietnu laiku atpakaļ – 2018. gada pašvaldību vēlēšanu laikā deputāti bija dalījušies ar video, kas brīdina par “musulmaņu bēgļu anklāvu” veidošanos Polijā.

Saskaņā ar ES tiesību aktiem EP deputātiem ir nodrošināta stingra imunitāte jeb neaizskaramību pret kriminālvajāšanu, lai novērstu politisko ietekmēšanu. To var atcelt tikai ar Parlamenta Juridiskās komitejas piekrišanu pēc dalībvalsts iestāžu pieprasījuma. Jāatzīmē, ka Parlaments pieņēma lēmumu pēc tam, kad pret EP deputātiem prasību iesniedza Rafals Gaveļs, nevalstiskās organizācijas “Rasistiskās un ksenofobiskās uzvedības uzraudzības centrs” dibinātājs. Gavels Polijā tika notiesāts par finanšu līdzekļu piesavināšanos, un pašlaik viņš izsludināts policijas meklēšanā. 2020. gada oktobrī Gavels saņēma politisko patvērumu Norvēģijā.

Uzbrukumi pret konservatīvajiem poļu deputātiem Eiropas Parlamentā ir ierasta parādība. Pēdējā apsūdzība par migrantu video notikusi vienu mēnesi pēc tam, kad Polijas proeiropeiskā opozīcija paziņoja par uzvaru valsts vēlēšanās.

Paši Polijas deputāti šo EP lēmumu uzskata par “politizētām raganu medībām” no poļu liberālās partijas, kura plāno izveidot jauno valdību. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri