Dalīties:

10.martā notikušajās parlamenta vēlēšanās konservatīvā partija “Chega” ieguva līdz šim lielāko iedzīvotāju atbalstu – 18%, tādējādi ierindojoties trešajā vietā aiz “Demokrātiskās alianses” un Sociālistu partijas. “Chega” šis ir rekordaugsts kāpums salīdzinājumā ar 7% 2022. gadā un tikai 1,3% 2019. gadā. Partijas līderis Andrē Ventura jau paziņojis, ka ir gatavs iesaistīties valdībā koalīcijas līgumā ar centriski labējo “Demokrātisko aliansi”.

Vēlēšanu iznākumu lielā mērā noteica rudenī notikušais “zaļās” korupcijas skandāls, kas lika atkāpties sociālistu premjerministram Antoniu Koštu. Līdz ar to daļa neapmierināto vēlētāju balsoja par konservatīvo partiju.

Izmantojot pretkorupcijas platformu, kas solīja kompensēt desmitgadēm ilgo sociālistu slikto pārvaldību, Ventura un viņa partija piesaistīja plašu atbalstu no tradicionālajiem Lisabonas strādnieku šķiras vēlētājiem, kuri iepriekš balsoja par sociālistiem.

 “Chega” panākumus jau ir slavējušas dažādas nacionālistu partijas Francijā un Spānijā. Konservatīvo uzvara bez šaubām noteiks toni arī jūnijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Dalies ar rakstu:

Komentāri