Dalīties:

Doktorante un Humbolta universitātes Vācijā darbiniece Marija Luisa Folbrehta kļuva pazīstama pagājušajā gadā, kad publiski aizstāvēja tradicionālo uzskatu, ka pastāv tikai divi dzimumi. Tāpat kopā ar dažiem citiem autoriem laikrakstā “Die Welt” viņa kritizēja Vācijas sabiedriskos medijus par genderideoloģijas propagandu bērniem. Bet, kad izskanēja ziņa, ka bioloģe plāno savu viedokli izklāstīt lekcijā universitātes pasākumā “Garā zinātnes nakts”, sākās īsta kritikas viesuļvētra. Transseksuāļu aktīvisti uzsāka kampaņu, lai neļautu viņai uzstāties, kā rezultātā universitāte atcēla lekciju. Turklāt augstskola izplatīja paziņojumu presei, kurā bija teikts, ka “viedokļi, ko Folbrehta pauda iepriekš “Die Welt” rakstā, neatbilst augstskolas misijai un tās vērtībām”.

32 gadus vecā bioloģe iesūdzēja universitāti tiesā un – uzvarēja! Berlīnes Administratīvā tiesa tagad lēmusi, ka universitāte vairs nedrīkst izplatīt šīs preses paziņojuma daļas, kuras tā uzskatīja par diskriminējošām no Folbrehtas puses. “Vispārējās personības tiesības fundamentāli aizliedz valstij bez attaisnojoša iemesla izteikt nomelnojošus paziņojumus par pilsoni, piemēram, izteikt noniecinošus komentārus par pilsoņa uzskatiem,” norādīja tiesneši. 

Folbrehtas advokāts Ralfs Hokers atzīst, ka šis spriedums ir “spēcīgs signāls pret liberālo kultūru universitātēs”. Tiesas lēmums būs iedrošinājums citiem konservatīvi domājošiem paust savu viedokli, neskatoties uz to, ka tas nesakrīt ar pašreiz valdošo liberālo politiku ES. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri