Dalīties:
Kāpēc es neuzticos Krišjāņa Kariņa veidotai valdībai? Mana parlamentārā runa pirms balsojuma par uzticības izteikšanu jaunizveidotajam Ministru kabinetam. Balsojums un video būs vēlāk.
👉Vispirms vēlos izteikt pateicību pārējām valdības veidojošajām partijām – Apvienotajam sarakstam un Nacionālai apvienībai – par balsojumu ģimenes vērtību jautājumos. Tas ir ārkārtīgi vērtīgi mūsu valsts pastāvēšanai, lai tradicionālas ģimenes tiktu cienītas. Bet pašam valdības veidotājam un viņa partijai es neuzticos.
👉Jebkuras veiksmīgas organizācijas pamatā ir veiksmīgs līderis. Veiksmīgi konsultanti vai uzņēmēji, kuri konsultē vai pērk bankrotējušu vai neefektīvu uzņēmumu, parasti, pirmkārt, maina vadību, kā tikko Īlons Masks nomainīja Twitter vadītājus. Reizēm strādā ar līderiem. Kariņam un viņa vadītajai valdībai bija 4 gadi laiks sevi pierādīt un manā un manu vēlētāju skatījumā viņiem tas nav izdevies
👉Neizpildīti solījumi, piemēram, ģimene
Iepriekšējā Kariņa valdības deklarācijā pirmais punkts sadaļā par Latvijas cilvēkiem bija “veidot Latviju par ģimenēm ar bērniem draudzīgāko valsti”. Realitātē visos Latvijas reģionos, izņemot Pierīgā ir samazinājies bērnu skaits.
Mums ir katastrofāla demogrāfiskā situācija – 2021.gadā Eiropā esam otrajā vietā aiz Bulgārijas ar vislielāko iedzīvotāju skaita samazinājumu pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem. Pēc atsevišķām prognozēm, kuras veica ASV valdības institūcija, šogad būsim līderos iedzīvotāju skaita samazinājumā Eiropas Savienībā. Pirms Kariņa stāšanās amatā bijām 5.vietā pēc iedzīvotāju samazinājuma Eiropas Savienībā.
2018.gadā valdības deklarācijā solīja veidot tādu ģimeņu politiku, kas veicinās dzimstību, bet Kariņa darbības rezultātā mūsu valstī ir zemākā dzimstība pēdējos simts gados. Katrs aizbraukušais un nepiedzimušais cilvēks ir valsts ekonomiskais zaudējums. Protams, ka ekonomika ir svarīgs faktors demogrāfijai, bet ir valstis ar zemāku ekonomiku nekā Latvijā, kur dzimstība ir daudzkārt augstāka. Tātad tomēr valdības politika, izglītība, veselības aprūpe utt. Turklāt Jaunā Vienotība turpina atbalstīt viendzimuma attiecību propagandu, kas nekādi neveicinās dzimstību.
👉Nodokļi
Kariņa valdība īpaši nav izcēlusies ar nodokļu palielināšanu, bet šis tas ir paveikts: 2021.gadā valdība pandēmijas apstākļos pacēla mikrouzņēmuma nodokļu likmi no 15% uz 25%, dubultoja nodokļu likmi, ja pārsniedz apgrozījumu līdz 40%. Vēl paaugstinātas dabas resursu nodokļu likmes. Tāpat plāno izbeigt autoratlīdzību līguma iespēju.
2019.gadā stājās spēkā Čeku loterijas likums, kuru tagad plāno izbeigt.
Latvijā ir relatīvi augsts nodokļu slogs – starpība starp darba devēja izmaksāto un darbinieka saņemto – un tas ir augstāks par pārējām Baltijas valstīm. Nodokļu slogs nav arī būtiski samazināts un tas atsaucas uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti un ekonomiku kopumā. Kad Kariņš stājās amatā, tad inflācija pēc Finanšu ministrijas datiem bija aptuveni 2%, pagājušā gada nogalē tā bija jau aptuveni 8%, bet tagad jau gandrīz 22%. Visa vidējās algas izaugsme ir tikai uz papīra, realitātē esošā inflācija ir ievērojami lielāka par vidējās algas pieaugumu.
Mūsu valstī ir liela plaisa starp turīgajiem un nabadzīgajiem. Mūsu nabadzības rādītāji ir vieni no augstākajiem Eiropā. Gandrīz katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs ir pakļauts nabadzības riskam pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2021.gadā. Dažkārt nepieciešams samazināt nodokļus, lai rezultātā pieaugtu ieguvums iedzīvotājiem. Tam piemērs ir Reigana ieviestā nodokļu samazināšana ASV, kuras rezultātā samazinājās bezdarbs, inflācija un pieauga reālie ienākumi.
Kariņa laikā valsts parāds pēc Valsts kases datiem ir pieaudzis no 10,6 miljardiem 2018.gadā līdz 15,3 miljardiem 2021.gadā. Finanšu ministrijas dati norāda, ka Latvijai ir lielākais valsts parāda pieaugums visā Eiropā pēdējā gada laikā.
👉Cilvēktiesības. Demokrātija.
Brīvprātīga potēšana
Agresīva potēšana visās sabiedrības grupās nav nesusi cerētos rezultātus. Valstis, kurās nebija piespiedu potēšana, saslimstības rādītāji ir zemāki, piemēram, Somijā un Īrijā.
Valdības politika par obligāto pot’ēšanu bija visbargākā Eiropas Savienībā. Aizliedzot visiem valsts un pašvaldību iestādēs strādāt pat attālināti bez populārā vīrusa sertifikāta un visiem citiem aizliedzot strādāt klātienē.
13. Saeimas un tās ieceltās valdības kļūdas un pārspīlējumi populārā vīrusa vārdā ne tikai netiek atzīti, bet tiek ieteikti turpināt. Šonedēļ Saeimas prezidijs saņēma informatīvo ziņojumu no veselības ministra Pavļuta, kurā uzskata, ka esošie pandēmijas ieviestie ierobežojumi ir jāturpina.
👉Parasti meli
Kariņš solīja, ka potēšana būs pilnīgi brīvprātīga, bet gadu pēc šī solījuma 62 tūkstošiem iedzīvotāju tika demokrātiski un nepiespiesti liegta iespēja strādāt populārā vīrusa sertifikāta neesamības dēļ.
‼️Ja jums apmierina iepriekšējo 4 gadu sasniegumi, tad uz priekšu,
Es, mani vēlētāji un manis pārstāvētā partija neuzticas jaunās valdības sastādītājam K. Kariņam minēto iemeslu dēļ un balsosim pret.
Latvija pirmajā vietā.
Dievs, svētī Latviju!
Dalies ar rakstu:

Komentāri