Dalīties:

Kanādas premjers Džastins Trudo ievieš ārkārtas pilnvaras

Pirmdien, 14.februārī, Kanādas premjerministrs Trudo ir nolēmis visā Kanādā ieviest ārkārtas pilnvaras, lai apslāpētu demonstrantu protestus, kuri ir paralizējuši galvaspilsētu Otavu un bloķējuši tiltus.
Kā zināms, Trudo bija noraidījis aicinājumus izmantot armiju, bet tai pat laikā viņš ir paziņojis, ka “izskatīs visas iespējas”, lai apturētu protestus, tai skaitā Ārkārtas situāciju likumu, kas piešķir valdībai plašas pilnvaras atjaunot kārtību. Pagaidām gan nav precīza informācija par to, kā Trudo plāno izmantot savas ārkārtas pilnvaras.
Jau vairāk nekā divas nedēļas simtiem un dažreiz tūkstošiem protestētāju kravas automašīnās un citos transportlīdzekļos bloķē galvaspilsētas Otavas ielas, protestējot pret obligāto vakcināciju tālbraucējiem un Trudo liberālo valdību. Brīvības konvoja dalībnieki bija nobloķējuši arī vairākus tiltus, kas savieno ASV un Kanādu, tādējādi pārtraucot nozīmīgus tirdzniecības sakarus starp abām valstīm.
Jāpiebilst, ka svētdien, 13.februārī, policisti kopā ar kanādiešu karavīriem ar varu apspieda protestus uz Ambasadoras tilta. Apbruņojušies ar iepriekšējā dienā izsniegto tiesas lēmumu, virsnieki apturēja desmitiem protestējušo un aizvilka prom visas automašīnas, kuras bija palikušas šajā rajonā.
Dažiem miermīlīgiem protestējošiem draud nopietns sods, ieskaitot iespējamos naudas sodus līdz 100 000 dolāru, brīvības atņemšana uz gadu un pat vadītāja apliecības atņemšana uz visiem laikiem. Sestdienas vakarā policija izdalīja brošūras, kurās bija smalki aprakstīti sodi par blokādes turpināšanu uz Ambasadoras tilta.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri