Dalīties:

Politologi un vēsturnieki, iespējams, gadiem ilgi analizēs šo vēlēšanu cēloņus un nozīmi. Tomēr jau tagad ir zināmi vairāki iemesli, kādēļ demokrāti zaudēja, neskatoties uz to, ka vēlēšanu reklāmās iztērēja par 1 miljardu vairāk nekā republikāņu partija.

Pārāk cieša saistība ar Baidenu

Herisa bija viceprezidente prezidentam, kura uzticības reitings pirmā pilnvaru gada vidū strauji kritās un nekad vairs neatjaunojās. Sabiedrības vērtējums par Baidena darbību divos galvenajos jautājumos – inflāciju un imigrāciju – bija izteikti negatīvs, un Herisa mantoja šo neapmierinātību, kad Džo Baidens atteicās no kandidēšanas uz otro termiņu. Tāpat Herisa populārā TV raidījumā apgalvoja, ka rīkotos tāpat kā Baidens.

Izvairīšanās no intervijām

Herisas lēmums izvairīties no publiskām intervijām kampaņas pirmajā pusē radīja iespaidu, ka viņa ir atkarīga no scenārija un baidās domāt patstāvīgi. Atbildot uz sarežģītiem jautājumiem, varēja uzlabot kandidāta kompetences reputāciju, bet tas netika izmantots.

Koncentrēšanās uz Trampa nomelnošanu

Ļoti iespējams, Herisas kampaņas lielākā kļūda bija koncentrēšanās uz uzbrukumiem Trampam jau no paša sākuma. Visu, ko par Trampu var zināt, vēlētāji jau zināja. Donalds Tramps, iespējams, ir vispazīstamākais kandidāts mūsdienu Amerikas vēsturē, tāpēc ir grūti mainīt kāda viedokli par viņu. Herisas arguments, ka Donalds Tramps rada draudus demokrātijai, neizturēja kritiku, jo daudzi republikāņi un neatkarīgie vēlētāji uzskatīja Herisu un demokrātus par patiesajiem draudiem demokrātijai. Kampaņas pēdējās nedēļās Harisa saasināja savu retoriku, nosaucot Trampu par fašistu.

Pārāk liels uzsvars uz abortu jautājumu

Herisa kļūdaini pieņēma, ka solījumi neierobežoti atļaut abortus, mobilizēs dusmīgu sieviešu armiju un aizvedīs tās pie vēlēšanu urnām rekordlielā skaitā. Tā nenotika. Sieviešu daļa no kopējā balsu skaita palielinājās tikai nedaudz, salīdzinot ar 2020. gada līmeni. Grūti spriest, cik lielā mērā šis uzsvars uz abortiem veicināja Herisas vājos rezultātus vīriešu vidū – tikai 43%, kas ir mazāk nekā Baidena 48% 2020. gadā.

Nepareizi izvēlēts viceprezidents

Pastāv viedokļi, ka Herisai par viceprezidentu vajadzēja izvēlēties “mēreno” Pensilvānijas gubernatoru Džošo Šapiro nevis Timu Volzu, kas ir vēl lielāks kreisais liberālis par Herisu.

Redzams, ka Eiropā sākušās “kažoku pārmešanas” sacensības, jo tagad valstu līderi un politiķi viens pēc otra izliksies par labākajiem ASV draugiem. Jaunā Trampa administrācija ieviesīs pārmaiņas, kas būs vērstas uz ekonomisko izaugsmi, ierēdņu skaita samazināšanu un starptautisko konfliktu izbeigšanu. Ir pāršķirta jauna lappuse ASV un pasaules vēsturē.

Dalies ar rakstu:

Komentāri