Dalīties:

Jaunākais par prezidenta vēlēšanām

👉Šodien Valsts prezidenta vēlēšanām pieteikti vēl divi kandidāti: Elīna Pinto un Edgars Rinkēvičs. Līdz 13.maijam Saeimas deputātiem ir iespējams izvirzīt savus kandidātus Valsts prezidenta amatam. Dotajā brīdī uz valsts augstāko amatu ir trīs pretendenti.
👉Uldis Pīlēns, kuru virza “Apvienotais saraksts” un atbalsta “Latvija pirmajā vietā”, pirmais iesniedzis savu kandidatūru. Viņš pats ir arhitekts un pārstāv uzņēmēju vidi. Stiprās puses ir vēlme veikt ekonomiskas reformas valstī, atbalsts tradicionālai ģimenei un konservatīvajām vērtībām.
👉“Progresīvie” ir izvirzījuši Elīnu Pinto, kura ilgus gadus ir pavadījusi ārzemēs, iepriekš darbojusies Eiropas Latviešu apvienībā, ieņēmusi augstus amatus starptautiskās organizācijās un bijusi Egila Levita padomniece. Jau iepriekš “Progresīvo” frakcijas priekšsēdētājs Kaspars Briškens norādīja, ka viņa atbalstīs liberālās vērtības un Stambulas konvencijas ratifikāciju.
👉Tā kā Egils Levits ir atmetis domu kandidēt par Valsts prezidentu, tad “Jaunā vienotība” ir izvirzījusi Edgaru Rinkēviču augstajam amatam. Viņš kopš 2011.gada ir ieņēmis ārlietu ministra amatu, ieguvis starptautisku atpazīstamību, tomēr vairākkārt ir iestājies par viendzimuma ideju īstenošanu un atteikšanos no konservatīvajām vērtībām.
📌Saeimas deputāti prezidenta amatam var izvirzīt kandidātus no 9. līdz 13.maijam un Valsts prezidenta vēlēšanas notiks 31.maijā. Ja pirmajā kārtā neviens no kandidātiem neiegūs 51 Saeimas deputāta atbalstu, tad tiks organizētas turpmākās kārtas. Ja rezultātā neviens no kandidātiem neiegūs nepieciešamo atbalstu, tad pēc 10 līdz 15 dienām tiks organizētas otrās Valsts prezidenta vēlēšanas.
Dalies ar rakstu:

Komentāri