Dalīties:

Ukraiņu kristiešu grupa nesen izveidojusi “Kristiešu vienotības platformu Baltijas un Melnās jūras reģionā” ar mērķi aizsargāt garīgās vērtības un veidot sadarbību ar kristiešiem Ukrainā, Lietuvā, Latvijā un Polijā. Tās ilgtermiņa vīzija ir vērsta uz kultūras saišu un tradicionālo kristīgo vērtību atdzīvināšanu reģionālā līmenī. 

Lietuvas Kristīgās savienības priekšsēdētājs Rimantas Dagys, kurš ir viens no iniciatīvas atbalstītājiem, cer, ka šī platforma palīdzēs atjaunot Ukrainas garīgo stāvokli, pateicoties to valstu atbalstam, kurām ir līdzīga kultūras un vēsturiskā pieredze. Tāpat platforma būtu vieta, kur apvienoties pret “Krievijas imperiālismu” un “kristiešiem nepieņemamām vērtībām, kas sagrauj Rietumu sabiedrību no iekšienes”. Dagys atzīst, ka šādas ideoloģijas var apdraudēt citas tradicionālās vērtības, piemēram, ģimenes un laulības vērtības. Kā zināms, Ukraina pašlaik saskaras ar ES spiedienu iekļaut genderideoloģiju skolu mācību programmās un galu galā pieņemt likumprojektu par viendzimuma laulību legalizāciju

Lai gan iniciatīva vēl ir tikai sākumstadijā, tajā iesaistītās baznīcas un bezpeļņas organizācijas cer, ka tā paplašināsies arī ārpus Baltijas valstīm. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri