Dalīties:

Iztērēti 2,75 miljoni eiro Eiropas Komisijas “labam izskatam”

Eiropas Komisija ir labi zināma ar to, ka maksā saviem ierēdņiem bagātīgas algas. Bet, kā izrādās, Komisijai arī patīk tērēt lielas naudas summas, lai sevi reklamētu. Laika posmā no 2019. līdz 2023. gadam fotogrāfiem, videogrāfiem un grima māksliniekiem ir samaksāti 2,75 miljoni eiro.
Atskaiti par izdevumiem, ko pieprasīja Vācijas konservatīvās partijas “Alternatīva Vācijai” pārstāvis, sniedza ES budžeta komisārs Johanness Hāns. Viņš skaidroja, ka “Bilžu reportāžām par komisijas locekļu darbību ir izšķiroša nozīme, lai informētu iedzīvotājus par Komisijas darbu un nodrošinātu pārredzamību”. Hāns gan atzīmēja, ka nav reģistrēti izdevumi par frizieru pakalpojumiem un norādīja, ka neesot iespējams noskaidrot izmaksas atsevišķiem ES komisāriem. Atbilde no komisāra Hāna saņemta neilgi pēc tam, kad tika atklāts, ka Bavārijas premjerministrs Markuss Soders 2022. gadā vien par fotografēšanas pakalpojumiem iztērējis 220 000 eiro.
Arī bijusī Vācijas kanclere Angela Merkele divu gadu laikā kopš amata atstāšanas no nodokļu maksātāju naudas ir iztērējusi gandrīz 55 000 eiro par frizieru un apģērbu dizaineru pakalpojumiem sava izskata uzlabošanai.
Dalies ar rakstu:

Komentāri