Dalīties:

IZMEKLĒŠANAS KOMISIJA LATVIJĀ PĒC NĪDERLANDES PARAUGA?

Varas cinisms Latvijā ir sasniedzis vēl neredzētus apjomus. Ekonomika izpostīta, tūkstošiem cilvēku bez ienākumiem, tūkstošiem cilvēku palikuši bez īpašumiem, tūkstošiem cilvēku atnākušas vēstules no tiesu izpildītājiem, tūkstošiem cilvēku šī spiediena rezultātā izjukušas ģimenes, tūkstošiem cilvēku ir depresijā un domā par pašnāvību. Gadiem celti biznesi iznīcināti, sapņi, cerības – pagaisušas. Cena, ko mūsu tauta maksā par šiem ierobežojumiem, ir nepiedodami augsta. Vara pret saviem pilsoņiem izturas kā pret ienaidniekiem. Cilvēki, kuri uzdrošinās uzdot jautājumus, tiek politiski vajāti ar valsts iestāžu atbalstu – policija, VID, armija. Elites pārstāvji savas politiskās ambīcijas realizē, pēc izdevības interpretējot likumu.

Kāds šim visam ir leģitīmais pamats? Par to uzskata valstī ieviesto ārkārtas stāvoklis, kurš tiek pamatots ar saslimušo skaitu. Jau vairāk nekā gadu liela sabiedrības daļa norāda uz acīmredzamām kļūdām tieši saslimušo skaita ziņā. No visas pasaules un arī Latvijas turpina pienākt informācija par kļūdainiem testiem. Labklājības ministre Ramona Petraviča cēla trauksmi par acīmredzot apzināti viltotiem testu rezultātiem [https://www.apollo.lv/7209260/vairakos-socialas-aprupes-centros-covid-19-testi-sniegusi-pretrunigus-rezultatus]. Par meliem kāds maksā, un bieži ar visu, kas viņam ir.

Nīderlandes iedzīvotāji ir apvienojušies un izveidojuši “ārpus parlamenta izmeklēšanas komisiju”, kuras mērķis ir izmeklēt valdības veiktos pasākumus saistībā ar ierobežojumiem jaunā vīrusa dēļ. Līdzīgi kā pie mums, arī nīderlandieši piedzīvo tieši tādas vai līdzīgas noziedzīgas aplamības, kuru rezultāti ir traģiski. Video tiešraidē, kas notiks šī gada 3. aprīlī, komisija pētīs, vai ierobežojumi un to sekas ir proporcionālas pašas slimības radītajām sekām. Izmeklēšanas gaita tiks gan filmēta, gan protokolēta. Komisijas sastāvs ir iespaidīgs un neatstāj vietu šaubām par viņu izglītību vai kompetenci. Visiem ekspertiem savs viedoklis būs jāpamato ar zinātniskiem avotiem. Piesaistītie liecinieki ir no visdažādākajām profesijām – policisti, mediķi, skolotāji, valsts iestāžu darbinieki. Pie izmeklēšanas avotiem tiks norādīti tikai fakti, un komisija norobežojas no nepierādītām teorijām.  [https://bpoc2020.nl/] Daudzi cilvēki ir gatavi liecināt, daudzi ceļ trauksmi, daudzi ir gatavi iet līdz galam. Brīvība nav par velti, un taisnīgums nav pašsaprotama parādība.

Kā domā Tu? Vai Latvijā vajadzētu izmeklēšanas komisiju, kura skaidrotu esošās situācijas likumību?

Dalies ar rakstu:

Komentāri