Dalīties:

Izglītības ministre atkārtoti piedāvā līdz 6.klasei mācības noteikt tikai klātienē

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece ir iesniegusi priekšlikumu grozījumiem Izglītības likumā, piedāvājot likumā noteikt, ka no 1. līdz 6. klasei mācības skolās notiek tikai klātienē.
Pašlaik vispārējās izglītības programmas var īstenot gan klātienē, gan neklātienē un tālmācības formā. Pandēmijas laikā tika pieņemts regulējums, kas deva iespēju visiem skolniekiem mācīties attālināti, tomēr tagad ministre vēlas panākt, lai jaunāko klašu skolēni mācītos tikai klātienē. Viens no oficiālajiem iemesliem ministres priekšlikumam ir jautājums par slikto izglītības kvalitāti.
Martā Izglītības, kultūras un zinātnes komisija neatbalstīja ministres iesniegto likuma grozījumu, bet gala lēmums tiks pieņemts 21. aprīļa Saeimas sēdē.
Jāpiebilst, ka visdrīzāk galvenais mērķis ministrei nav panākt augstāku izglītības kvalitāti, jo ir daudzas tālmācības un neklātienes mācību iestādes, kurās rezultāti ir augstāki nekā klātienes mācību iestādēs, bet ierobežot vecāku tiesības pašiem izlemt par savu bērnu izglītošanu.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri