Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Share
Twitter
Dalīties
Dalīties

ĪSA REPORTĀŽA NO LIELĀ BRĪVĪBAS PROTESTA 12.12.12:00 KRASTMALĀ

Šodien plkst. 12.00 latvieši kuplā skaitā, pāris tūkstoši, pulcējās Krastmalā, lai protestētu pret esošo situāciju valstī. Atmosfēra kopumā bija pozitīva, cilvēki, kuri pulcējās ap nelielo skatuvi, bija vienoti, draudzīgi un aktīvi atbalstīja runātājus. Valdības piektdien pieņemto noteikumu dēļ gan nebija iespējams izmantot lielu skatuvi un atbilstošus skaņas pastiprinātājus, tāpēc publiskie runātāji pa gabalu nebija dzirdami, tikai tuvumā esot. Vairāki cilvēki bija iznākuši no mājām ar Latvijas karogiem, uzlikuši tos uz automašīnām, bija skatāmi plakāti par runas brīvību, pret kovida ierobežojumiem, obligātām vakcīnām u.c. Plakāti precīzi atspoguļoja sabiedrības nostāju un vēstīja: “Maskas, Covid-19 vakcīnas ir genocīds”, “Noņemiet maskas no acīm”, “Par godīgu diskusiju”, “Ko Dievs mums devis, to valdība mums neatņems”, “Tikai brīvprātīgu vakcināciju”, “Atcelt ārprāta stāvokli”, “Par cilvēktiesībām”, “Bērniem maskas nē!”, “Nē cenzūrai!!!”, “Ļaujiet bērniem brīvi elpot”, “Izbeigt genocīdu pret Latvijas tautu”. Arī ar katliem, karotēm un mašīnu taurēšanu iedzīvotāji pauda atbalstu viedokļu līderu teiktajam un vienojās kopējā atbalstā par brīvu Latviju.

Uzrunās, kuras teica sabiedrībā zināmi cilvēki, varēja dzirdēt aicinājumu valdībai atcelt esošos ierobežojumus, kas pamatā ir balstīti uz melīgu Covid-19 saslimušo un mirušo statistiku, kā arī esošie valdības vadītāji tika saukti par aizgājējiem. Izskanēja arī Dieva vārds, tēvreize, lūgšana par mūsu tautu, zemi un valsti. Cilvēki bija vienisprātis, ka bailes un meli ir mūsu lielākie ienaidnieki, kas ir daudz bīstamāki par kovida infekciju. Mītiņā piedalījās arī kristieši un cilvēki, kuri iestājas par patiesību, godīgumu, mīlestību, ticību labajam un krietnām morāles vērtībām. Uz mītiņu un diskusiju ar tautu tika aicināti arī Valsts prezidents E. Levits un ministru prezidents K. Kariņš, kuri gan neieradās. Liela daļa cilvēku uzturējās mītiņa teritorijā visu laiku, savukārt daļa ik pa laikam pievienojās. Pasākuma vietā, kā arī Vecrīgā un Rīgas centrā, uzturējās liels skaits policijas darbinieku, taču vērā ņemamas problēmu situācijas neveidojās. Notika dažas nelielas provokācijas, kuras iesāka galvenokārt cilvēki alkohola reibumā.

Kristīgi evaņģēliskās draudzes “Kristus Pasaulei” vecākais mācītājs Mārcis Jencītis bija viens no tiem, kas publiski pauda savu nostāju Krastmalā notikušajā miermīlīgajā tautas sapulcē. Sanākušie cilvēki sirsnīgi sveica runātāju un aktīvi atbalstīja mācītāja vārdus. Viņš savā uzrunā tautai pauda, ka Dievs ir mūsu valsts Autors, un šī ir svētku diena, jo iepriekš svētki mums tika atņemti (Kristus Augšāmcelšanās svētki jeb Lieldienas pavasarī, 11. un 18. novembris, arī – gaidāmie Ziemassvētki un Jaunais gads). M. Jencītis teica, ka būt patriotam ir goda lieta, un mums jābūt ne tikai pazemīgiem Dieva jēriem, bet arī Dieva lauvām, – mums ir jāsaka savs vārds un jārīkojas ar visām likumīgi atļautajām metodēm, lai iestātos par Latviju. Mācītājs aicināja ne tikai lūgt, bet arī apliecināt konkrētas lietas – atcelti kovida ierobežojumi, atcelta obligātā vakcinācija, Satversme paliek spēkā (laulība ir starp vīrieti un sievieti), Latvijā plaukst un zeļ ekonomika, Vecrīga ir pilna ar tūristiem, visi kultūras, sporta un reliģiskie pasākumi notiek, dzīvojam brīvā, suverēnā un neatkarīgā valstī. Dievs svētī Latviju! Pēc šiem vārdiem visi sanākušie vienojās kopīgā Valsts himnā.

Neskatoties uz aukstajiem laikapstākļiem, kopējais dienas noskaņojums bija pozitīvs un apņēmīgs, cilvēki cits pret citu izturējās laipni, varēja just vienotu mērķu apziņu un drosmi. Varēja novērot, ka latviešu tautā ceļas sava spēka apziņa, un vārdi “mēs esam vara” un “brīvību Latvijai” tika vairākas reizes atkārtoti visas sapulces laikā. Tik tiešām, vara pieder tautai, un, lai arī vēlāk nekā citās valstīs, arī Latvijā sabiedrības emocijas ir sasniegušas tādu līmeni, kas liek aktīvi celties kājās, iet un neklusēt. Šis ir latviešu augšāmcelšanās sākums un visticamāk, tautas sapulces un mītiņi notiks arī turpmāk, un valsts vadītājiem nāksies sadzirdēt tautas gribu.

Mārča Jencīša uzrunas video ierakstsšeit:

https://www.facebook.com/marcisj/videos/4203372639680155

 

Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Dalies ar rakstu:
Share
Tweet
Telegram
WhatsApp

Komentāri