Dalīties:

Igaunijas evaņģēliski luteriskā baznīca aptur laulību reģistrāciju

Igaunijas Evaņģēliski luteriskā baznīca, kurai ir tiesības laulāt un izsniegt laulības apliecības, ir paziņojusi, ka no nākamā gada sākuma uz laiku nepieņems laulības reģistrācijas pieteikumus. Šis lēmums ir saistīts ar laulību legalizāciju viendzimuma pāriem, kas stāties spēkā 2024.gada 1.janvārī, un arhibīskaps Urmas Vilma paziņojis, ka baznīcai nepieciešams laiks, lai izlemtu, kā rīkoties. Tā vēsta igauņu laikraksts “Postimees”. Arhibīskaps skaidroja, ka baznīcas lēmumam ir praktiski apsvērumi, jo, izskatot Ģimenes likuma grozījumus, baznīca nesaņēma skaidru atbildi, vai grozījumi nozīmē, ka garīdzniekiem šajā gadījumā kā valsts pārstāvjiem būs jāreģistrē viendzimuma pāru laulības, kas nozīmētu iet pret savu reliģisko pārliecību. Baznīcas vadība oktobrī lems, vai valsts vārdā turpināt reģistrēt laulības. Vienlaikus gan arhibīskaps uzsvēra, ka baznīca neatsakās svētīt un slēgt laulības baznīcā, ja pāris iepriekš laulību reģistrējis dzimtsarakstu nodaļā.
Konteksts: Igaunijas parlaments 20.jūnijā atbalstīja viendzimuma laulību legalizāciju. Līdz ar to Igaunija kļūs par pirmo Baltijas valsti, kas atļaus viendzimuma laulības un viendzimuma pāri arī varēs adoptēt bērnus.
Latvijā Tieslietu ministrija plāno rudenī iesniegt Saeimā izskatīšanai likumprojektus, kas nodrošinās viendzimuma attiecību legalizāciju, kam gaidāma sīva opozīcija no nacionāli konservatīvām partijām, piemēram, LPV. Tomēr nav zināms, kādu nostāju ieturēs esošās valdības partijas NA un AS un pašlaik opozīcijā esošā ZZS. Igaunijas jaunais regulējums pielīdzina viendzimuma laulības tradicionālai laulībai un, ja Latvijā izdosies juridiski legalizēt viendzimuma attiecības, tad arī turpmākie soļi pie mums šajā jautājumā visdrīzāk būs tādi paši kā Igaunijā.
Dalies ar rakstu:

Komentāri