Dalīties:

Auto nomas uzņēmuma izpilddirektora Stefana Šēra atkāpšanās notikusi laikā, kad uzņēmums cīnās ar lielām elektroauto remonta izmaksām un zemu pieprasījumu. Tikai pirms pāris gadiem intervijā “Yahoo Finance” Šērs uzsvēra, ka pieprasījums pēc elektroauto ir “ļoti, ļoti solīds” un plāni paredz, ka 2024. gada beigās 25% no uzņēmuma autoparka ASV sastāvēs no elektroauto. Tāpat vadītājs norādīja, ka elektrisko automašīnu ekspluatācijas un apkopju izmaksas ir krietni mazākas nekā auto ar iekšdedzes dzinējiem, un Hertz ietaupa aptuveni 40-50%, salīdzinot ar citiem modeļiem.

Tagad situācija ir krasi mainījusies. Kā izrādās, elektromobiļu bojājumu remonts tomēr izmaksā apmēram divas reizes dārgāk nekā automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem.  Turklāt Tesla cenu samazinājumi ir samazinājuši arī Hertz autoparka transportlīdzekļu tālākpārdošanas vērtību.

Pagājušajā mēnesī Hertz ziņoja par lielākajiem ceturkšņa zaudējumiem kopš 2020. gada. Līdz ar to uzņēmums ir pieņēmis “stratēģisku lēmumu” pārdot aptuveni 20 000 elektromobiļu no sava ASV autoparka jeb aptuveni vienu trešdaļu no globālā elektromobiļu autoparka. Tā vietā paredzēts investēt ar gāzi darbināmos automobiļos.

Kā redzams, šajā uzņēmumā “zaļais kurss” ir uzņēmis atpakaļgaitu. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri