Dalīties:

Bijušās premjeres Elizabetes Bornas valdībā nebija ne valsts sekretariāta, ne par ģimeni atbildīgās ministrijas. Tagad šāda struktūra ir ieviesta, bet savdabīgi, ka par Bērnu un ģimenes ministra vietnieci ir izvēlēta Sāra El Haīri – pirmā Francijas valdības locekle sieviete, kas ir aktīva lesbiete.

Būdama attiecībās ar sievieti, El Haīri 2023. gada aprīlī veica apaugļošanu ar medicīnisku palīdzību un pirms nedaudz vairāk nekā mēneša dzemdēja meitenīti. “Ja tev kā sievietei joprojām ir problēma pateikt “mana sieva”, tad tas nozīmē, ka vēl ir jācīnās,” vienā no intervijām plašsaziņas līdzekļiem par savu “ģimenes” dzīvi sacīja politiķe.

Šādas personības izvēle Bērnu un ģimenes lietu ministra vietnieka amatam nav maznozīmīga, jo liecina par prezidenta Emanuela Makrona un viņa partijas nevēlēšanos atbalstīt tradicionālo ģimenes modeli.

Jāatzīmē, ka arī jaunais Francijas premjerministrs Gabriels Atāls ir atklāts gejs un lepojās, ka par to varēja paziņot savas pirmās politiskās runas laikā janvāra beigās no Nacionālās asamblejas tribīnes. Tagad Sāras El Haīri iecelšana ģimenes politikas vadītājas amatā liecina par to, cik lielā mērā politiķu seksuālā orientācija ir kļuvusi par priekšrocību kandidātu izvēlē.

Dalies ar rakstu:

Komentāri