ASV koronavīrusa pandēmijas izpētes apakškomiteja maija beigās publicējusi 500 lappušu garu stenogrammu no intervijas ar Dr. Entoniju Fauči, kas notika 2024. gada janvārī. Intervijas laikā viņam tika jautāts, vai ir kādi zinātniski pētījumi, kas pierādītu, ka 2m distancēšanās bija efektīvs līdzeklis pret koronavīrusa izplatību. Fauči atbilde bija: “Es nezinu par pētījumiem, tos patiesībā būtu ļoti grūti veikt.” Arī uz jautājumu, vai viņš atceras, kad sākās diskusijas par 2 metru distanci, Fauči bija izvairīgs: “Ziniet, es neatceros. Tas it kā vienkārši parādījās. Es neatceros, ka būtu notikusi diskusija par to, vai vajadzētu būt 1,5 vai 2 metriem vai kā citādi.”
Uz jautājumu, vai viņš atceras, ka būtu pārskatījis “kādus pētījumus vai datus, kas atbalsta masku valkāšanu bērniem”, Fauči atbildēja, ka, iespējams, esot, bet pēc tam piebilda, ka konkrēti neatceras, ka būtu to darījis. Pēc tam tika uzdots jautājums, vai viņš ir redzējis kādus no zinātniskajiem pētījumiem, kas apliecina, ka bērniem, kuri lieto maskas, ir radušies traucējumi mācību procesā, kā arī runas un attīstības problēmas. Fauči atbildēja: “Nē. Bet es uzskatu, ka ir arī daudz pretrunīgu pētījumu, ka ir tādi, kas saka, jā, ir ietekme, un ir tādi, kas saka, ka nav. Es joprojām domāju, ka tas vēl nav noskaidrots.”
Apakškomitejas priekšsēdētājs Breds Venstrups savā paziņojumā sacīja: “Fauči nav atbrīvots no atbildības pret Amerikas tautu. Amerikāņiem 3. jūnijā būs iespēja uzklausīt Dr. Fauči par viņa lomu pandēmijas laika politikas veidošanā un apšaubāma stāsta par koronavīrusa izcelsmi veicināšanā.”
Fauči gandrīz četrdesmit gadus bija Alerģijas un infekcijas slimību nacionālā institūta direktors (līdzīgs Latvijas Slimību profilakses un kontroles centram) un Baidena galvenais padomnieks medicīnas jautājumos.
ASV pandēmijas noteikumus izmantoja daudzas citas valstis, lai noteiktu savus ierobežojumus. Vai šis ir pamatojums slavenajai frāzei “uzticies zinātnei”? Izrādās, ka pat pandēmijas noteikumu autors pats nevar pamatot savu viedokli.