Dalīties:

Kalifornijā bāzētais elektroauto jaunuzņēmums “Fisker” samazinājis dažu savu transportlīdzekļu cenas, cenšoties izvairīties no bankrota pēc tam, kad neizdevās potenciāls darījums ar citu autoražotāju.

Ražotāja ieteiktā mazumtirdzniecības cena 2023 Ocean elektriskajiem apvidus modeļiem tika samazināta par līdz pat gandrīz 53 000 dolāriem. Fisker norādīja, ka “stratēģiski pozicionē pilnībā elektrisko Ocean apvidus auto, lai tas būtu pieejamāks pēc iespējas plašākā tirgū”, tomēr nozares analītiķi uzskata, ka uzņēmums varētu kļūt par bankrota upuri.

Riska ieguldījumu fonda “Great Hill Capital” vadītājs Tomass Haiss izteicies, ka bankrotējoši uzņēmumi, iespējams, būs vairāk, jo nav skaidrs, vai cilvēki patiešām vēlas elektromobiļus vai vēlas Teslas. Atšķirība ir tajā, ka pirmais ir prece, bet otrais – zīmols, dzīvesveids un ideoloģija. Viņaprāt, laika gaitā elektroauto jomā paliks Tesla un galvenie līdzšinējie iekšdedzes dzinēju ražotāji, kuri turpina paši ražot elektromobiļus vai kurus valdības piespiež to darīt, piemēram, General Motors.

Šī ziņa izskanēja tikai dažas dienas pēc tam, kad Ņujorkas birža paziņoja par “Fisker” akciju svītrošanu no biržas saraksta, norādot, ka akcijas vairs nav piemērotas iekļaušanai biržas sarakstā, jo to cena ir ārkārtīgi zema.

Dalies ar rakstu:

Komentāri