Dalīties:

Elektroauto bieži nokļūst “šrotā” pirms kļūst ekoloģiski rentabls

Lai gan elektro automobiļi tiek reklamēti kā ekoloģiski un videi draudzīgi, tomēr tiem ir arī daudzi būtiski trūkumi. Saskaņā ar jaunāko “Reuters” ziņojumu, arvien vairāk salīdzinoši jauni elektroauto ar nelieliem akumulatoru bojājumiem tiek pilnībā norakstīti vai nodoti metāllūžņos. Pat sīki ceļu satiksmes negadījumi var radīt elektroauto akumulatora bojājumus, kas savukārt rada lielu automašīnas aizdegšanās risku. Tā rezultātā apdrošināšanas kompānijas šādu auto drīzāk noraksta nekā maksā par tā labošanu vai apdrošina.
Daudzi elektroauto akumulatori nav atkārtoti lietojami, bet to pārstrāde ir saistīta ar ļoti augstu temperatūru vai skābi, proti, procesiem, kuriem nepieciešams liels enerģijas daudzums un kas rada emisijas un ķīmiskos atkritumus. Akumulatora ražošana arī rada CO2 izmešus, un vidējais aprēķins liecina, ka elektroauto ir jānobrauc vismaz 21 700 km, lai tas videi dotu vairāk laba nekā slikta, lai gan dažos gadījumos tas var sasniegt pat 126 655 km. Tā kā elektroauto ceļu satiksmes negadījumu biežums ir par 50% lielāks nekā parastajām automašīnām, bet jaudīgākiem elektriskajiem modeļiem pat par 200% vairāk, daudzi transportlīdzekļi un to akumulatoru komplekti tiek izmesti, pirms tie jebkad sasnieguši savu rentabilitāti. Lielbritānijas lielākais auto metāllūžņu uzņēmums “Synetiq” skaidro, ka norakstīto elektroauto skaits, kuri nonāk metāllūžņu uzņēmumā, pēdējo 12 mēnešu laikā ir pieaudzis no 4 līdz 20 dienā.
Ņemot vērā elektroauto daudzos trūkumus, Eiropas Savienības mērķis līdz 2035. gadam aizliegt iekšdedzes dzinēju automašīnas ir piedzīvojis spēcīgu politisko opozīciju un rada šaubas, vai šis sākotnēji iecerētais plāns par “zaļo pāreju” tik drīz tiks realizēts.
Dalies ar rakstu:

Komentāri