Dalīties:
Eiropas Revīzijas palāta apsūdz Eiropas Komisiju un tās vadītāju Urzulu fon der Leienu par vairāku desmitu miljardu eiro vērtu līgumu ar Pfizer. Minētā budžeta uzraudzības iestāde ir konstatējusi, ka ES vadītājs nav ievērojis noteikumus un parasto līgumu slēgšanas kārtību. Tā vietā fon der Leiena pati veikusi sākotnējās sarunas ar Pfizer par līgumu 2021. gada martā un ar sarunu rezultātiem valdi iepazīstināja aprīlī. Savukārt, zinātnisko padomnieku sanāksme, kurai bija jāapspriež ES vakcīnu stratēģija 2022. gadam, tā arī nav notikusi.
Iepriekšējie divi EK līgumi par BioNTech/Pfizer mRNS vakcīnām kopumā nodrošināja ap 600 miljoniem devu. Tomēr lielākie darījuma strīdi ir saistīti ar Komisijas trešo līgumu par 1,8 miljardiem vakcīnu devu, kas ir lielākais no visiem līdz šim Briseles parakstītajiem darījumiem. Tas paredz 900 miljonu devu iepriekšēju iegādi ar iespēju pasūtīt vēl 900 miljonus, lai tos piegādātu 2022. un 2023. gadā. Nopludinātā informācija liecina, ka katra deva maksā 15,50 eiro, kas nozīmē, ka līguma vērtība ir gandrīz 30 miljardi eiro, ja līguma saistības tiek pilnībā izpildītas.
Līdz šim Eiropas Komisija ir atteikusies tiesai sniegt jebkādus ierakstus un pierādījumus par sarunām ar Pfizer. Šis fakts var izskaidrot Kariņa valdības centību nopotēt maksimāli daudz cilvēkus un nejēdzīgus vakcīnu iepirkumus.
Dalies ar rakstu:

Komentāri