Dalīties:

Eiropas Prokuratūra (EPPO) piektdien, 14.oktobrī apstiprinājusi, ka veic izmeklēšanu par Eiropas Komisijas 4,5 miljardu populārā vīrusa pošu iegādi.

Tas noticis vien dažas dienas pēc Pfizer izpilddirektores Dženīnas Smolas atzīšanās Eiropas Parlamentam, ka farmācijas gigants nav pārbaudījis, vai tā ražotā pote novērš vīrusa transmisiju.
Horvātijas EP deputāts Mišlavs Kolakušičs, kurš ir viens no skaļākajiem fon der Leienas kritiķiem, norādījis, ka 4,5 miljardu pošu devu iegāde 450 miljoniem ES pilsoņu ir lielākais korupcijas skandāls ne tikai Eiropas, bet cilvēces vēsturē. Tāpat deputāts apšaubījis pošu efektivitāti, jo “EK apstiprināja šo farmaceitisko produktu (poti), tikai pamatojoties uz farmācijas uzņēmumu ziņojumiem. Līdz šim neviens medicīniskais pētījums nav nodots ne ES parlamenta populārā vīrusa komitejas, ne Eiropas Medicīnas aģentūras locekļiem. Kā tas ir iespējams? Nedomājiet, ka kāda valdība vai Eiropas aģentūra precīzi zina, kas ir šajā produktā. Neviens to nezina. Un neviens mums to nesaka.”
Jāiebilst, ka 36 EP deputāti ir aicinājuši fon der Leienu nekavējoties atkāpties no amata. Tāpat, daudzi ievērojami politiķi, žurnālisti un citas amatpersonas norādījušas, ka fon der Leiena guvusi personīgu labumu no darījuma.
Dalies ar rakstu:

Komentāri