Dalīties:

Dzīvības aizstāvju organizācijas un politiķi atzinīgi novērtē to, ka Eiropas Parlamentā tika pieņemts projekts pret cilvēku tirdzniecību, kurā iekļauts arī jēdziens “surogātdzemdības reproduktīvās ekspluatācijas nolūkā”. Tas nozīmē, ka tuvākajā nākotnē surogātmāšu pakalpojumi jeb bērna iznēsāšana ar nolūku to atdot citai personai un atteikties no vecāka tiesībām, varētu būt krimināli sodāms noziegums.

Grozījumu iesniedza EP deputāts Fransuā Ksavjē Bellami no centriski labējās Eiropas Tautas partijas grupas. Viņš apstiprināto projektu dēvē par “ļoti svarīgu soli, lai aizsargātu visneaizsargātākos un cīnītos pret ķermeņa komercializāciju”. Grozījumu atbalstīja arī vairāki EP deputāti sociālisti.

Lai gan vairākās Eiropas valstīs, tostarp Francijā, surogātdzemdības ir aizliegtas, daudzās valstīs šī prakse nav reglamentēta vispār. Tiesiskā regulējuma trūkums nozīmē to, ka pārrobežu surogātmāte ļauj iecerētajiem vecākiem iegūt bērnu, izmantojot surogātmāti ārzemēs, lai gan viņu mītnes zemē tas, piemēram, ir aizliegts.

Tā kā galīgais dokuments guva vienprātīgu atbalstu, ir iespējams, ka tas ātrāk izies cauri dažādām Eiropas struktūrām un ātrāk stāsies spēkā.

Dalies ar rakstu:

Komentāri