Dalīties:

Eiropas Komisija uzlikusi soda naudu 15,9 miljonu eiro apmērā parfimērijas uzņēmumam International Flavors & Fragrances Inc. un tā Francijas filiālei par WhatsApp ziņojumu dzēšanu pārbaudes laikā. Izmeklēšanu veica ES Konkurences padome, kura apgalvo, ka smaržu nozarē pastāv korporatīvs kartelis. Stāsts pirmo reizi plašsaziņas līdzekļos izskanēja 2023. gada martā, kad uzņēmuma telpās tika veikta kratīšana. Amatpersonas atklāja, ka viens uzņēmuma darbinieks bija sūtījis konkurentam “ar uzņēmējdarbību saistītu informāciju” izdzēstajās WhatsApp ziņās, kas tika atrastas tālruņu pārbaužu laikā.

Neraugoties uz stingro nostāju pret uzņēmumu ļaunprātīgu izmantošanu, Eiropas Komisija jau vairāk nekā gadu ir iesaistīta augsta līmeņa skandālā par veidu, kādā pandēmijas laikā tika noslēgti līgumi ar vakcīnu gigantu Pfizer. Kā zināms, strīdus izraisa Komisijas priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas tiešā loma šajos darījumos un viņas atteikšanās izpaust saraksti ar Pfizer izpilddirektoru Albertu Burlu.

Beļģijas prokurori ir sākuši nopratināšanu par Komisijas rīcību saistībā ar pošu iepirkumiem, tomēr tā kā fon der Leiena pretendē uz otru termiņu augstajā amatā, Beļģijas tiesa atlikusi nopratināšanu līdz 2024. gada decembrim.

Vakcīnu iepirkums Eiropai ir izmaksājis vairākus desmitus miljardu eiro, no kuriem simtiem miljonu potes ir izmestas laukā. Vēl aizvien dalībvalstis, t.sk. Latvija ir spiestas maksāt par to iepirkumiem, bet atbildību par pieļautajām kļūdām un patiesību par darījumiem nevēlas atklāt ne Eiropas Savienībā, ne Latvijā.

Dalies ar rakstu:

Komentāri