Dalīties:

Divi kandidāti Lielbritānijas premjera amatam

Pēc Borisa Džonsona atkāpšanās no premjerministra amata partijā ir notikušas iekšējās balsošanas par viņa pēcteci. Pēc trešdienas, 20.jūlija balsojuma divi kandidāti, kuri cīnīsies par uzvaru Konservatīvās partijas biedru balsojumā ir Riši Sunaks (bijušais finanšu ministrs) un Liza Trusa (ārlietu ministre).
Abi kandidāti tiek uzskatīti par Džonsona politikas turpinātājiem, tomēr Sunaks, kurš ir nācis no Indijas un pēc reliģiskās pārliecības ir hinduists, vairāk izceļas ar nodokļu reformām. Viņa sievas un citi skandāli ir radījuši viņam ienaidniekus gan partijas iekšienē, gan sabiedrībā. Trusa tiek uzskatīta par Džonsona ideoloģisko pēcteci, kura ilgu laiku ir pavadījusi augstos amatos un turpinātu Ukrainas atbalsta politiku, jo to koordinēja būdama ārlietu ministre.
Konservatīvās partijas biedri balsos par vienu no abiem kandidātiem līdz septembra sākumam, kad tiks paziņots nākamais premjerministrs. Abi kandidāti nav sliktākie varianti, jo bija arī citi Konservatīvās partijas dalībnieki, kas aktīvi atbalstīja sociāli liberālus uzskatus, tomēr laiks rādīs, kā tiks turpināta Lielbritānijas politika.
PIevienojies Dieva Lauvas
 
 
Dalies ar rakstu:

Komentāri