Dalīties:

Dažas atziņas no prezidenta Levita uzrunas jaunajai Saeimai.

Apskatot galvenās prioritātes, viņš sūrojas, ka valstī trūkst skolotāji, bet realitātē daudzi tika atlaisti potēšanās prasības dēļ. Tāpat prezidents saka, ka pandēmija nav beigusies, pat Baidens apgalvoja pretējo. Viņa ieskatā nepieciešama konkurētspējīga izglītība un zinātne, lai tā būtu pamats valsts ilgspējīgai attīstībai. Tas nav nepareizi, bet ar to viņš saprot liberālu izglītības ievirzi un zinātnes kalpošanu politikas vajadzībām.
Levits apgalvo, ka digitalizācija nedrīkst novest pie cilvēku kontroles, tomēr tieši ar sertifikātiem kā digitālo progresu tika ieviesta lielākā diskriminācija modernajā vēsturē. Viņš vēlas redzēt papildus resursus enerģijas atbalstam un zaļā kursa ieviešanai, bet vai tas nenozīmē milzīgu parādu slogu parastiem iedzīvotājiem un investīcijas šauros uzņēmumos?
Prezidents vēlas redzēt obligāto militāro dienestu un nepieciešamību uzlabot drošības situāciju. Kaut arī norādīja, ka policijā trūkst darbinieki, realitātē viņš pieļāva obligāto potēšanu un neiebilda pret daudzu drošības dienestu darbinieku atlaišanu.
Attiecībā uz koalīcijas veidošanu, Levits redz trīs frakciju sadarbību, kurai būtu jādarbojas kā vienotai komandai. Opozīcijai viņš novēlēja strādāt konstruktīvi bez populisma un demagoģijas. Pārsteidzošā kārtā Levits veltīja skarbus vārdus esošajai koalīcijai. Jautājums- vai arī turpmāk viņš ieņems stingrāku nostāju pret Kariņu?
Dalies ar rakstu:

Komentāri