Dalīties:
Dānija plāno obligāto dienestu arī sievietēm
 
Visā pasaulē pašlaik ir zināmas tikai desmit valstis, tai skaitā Izraēla un Ziemeļkoreja, kurās obligātais karadienests ir gan vīriešiem, gan sievietēm. Eiropā tādas valstis ir Norvēģija un Zviedrija. Dānijas Aizsardzības ministrs Jakobs Ellemans-Jensens uzskata, ka, pašreizējais dienošo karavīru skaits Dānijas aizsardzības spēkos nav pietiekams, un sieviešu iesaukšana karadienestā ne tikai “lielā mērā atrisinātu šo problēmu, bet arī būtu ļoti izdevīga aizsardzības spēkiem kopumā”. Dānija jau ilgstoši cīnās, lai izpildītu NATO prasības palielināt bruņoto spēku apjomu. Jāpiebilst, ka jaunais ierosinājums ir saņēmis atbalstu no vairākām sieviešu organizācijām.
Norvēģija bija pirmā NATO dalībvalsts, kas, lai apliecinātu dzimumu vienlīdzību, 2013. gadā ieviesa obligāto militāro dienestu sievietēm. No 2021. gada Norvēģijas bruņotajos spēkos ir 20% sievietes, turklāt valsts lepojas ar pasaulē pirmo militāro specvienību, kurā ir tikai sievietes. Pēc dažiem gadiem Zviedrija sekoja Norvēģijas piemēram, un jau 2020.gadā sievietes sastādīja vienu trešdaļu no visiem jauniesaucamajiem Zviedrijas armijā.
Latvijā arī plāno ieviest obligāto militāro dienestu, un liberālās organizācijas vēlas uzlikt par pienākumu dienēt arī sievietēm. Dzimumu līdztiesības jautājumi militārā jomā ir acīmredzami pārspīlēti.
Dalies ar rakstu:

Komentāri