Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Share
Twitter
Dalīties
Dalīties

COVID-19 VAKCĪNU IESPĒJAMO BLAKUSEFEKTU SARAKSTS

Avots: https://www.fda.gov/media/143557/download (skatīt 16. lpp.)

Prezentāciju veidoja FDA (ASV Pārtikas un zāļu pārvalde)

 

GIJĒNA-BARĒ SINDROMS

Reta slimība, kurai pārsvarā raksturīgs progresējošs kāju vājums, grūtības staigāt.

Cilvēka imūnsistēma uztver savu nervu šķiedru apvalku kā svešu un cīnās ar to, mēģinot iznīcināt. Rezultātā nervu šķiedru apvalks (mielīns) tiek bojāts un attīstās slimības simptomi. Sindroms ietekmē tos nervus, kuri kontrolē muskuļu kustības, kā arī sāpju, temperatūras un jušanas nervus – tā rezultātā iespējams muskuļu vājums un jušanas zudums kājās un/vai rokās.

 

AKŪTS DISEMINĒTS ENCEFALOMIELĪTS

Novēro uzvedības traucējumus, apjukumu un citus akūtas encefalopātijas simptomus. Radioloģiski konstatē demielinizējoša rakstura perēkļus ar tendenci dinamikā mazināties.

 

ŠĶĒRSVIRZIENA MIELĪTS

Izpaužas kā sāpes kaklā, pēc tam pakāpeniski var attīstīties parēze, parestēzija un iegurņa orgānu darbības traucējumi. Sāpes strauji pieaug tikai dažu stundu vai dienu laikā. Slimības smagums var būt arī atšķirīgs. Ļoti sarežģītos gadījumos visi refleksi sākumā pazūd un pēc tam notiek hiperrefleksija. Ja pastāv pastāvīga paralīze, tad tas norāda uz dažu muguras smadzeņu segmentu mirstību. Vakcinācija var izraisīt iekaisuma procesa veidošanos.

 

ENCEFALĪTS / MIELĪTS/ MENINGĪTS / ENCEFALOPĀTIJA

 

KONVULSIJAS / KRAMPJI

 

INSULTS

 

NARKOLEPSIJA

Pēkšņas iemigšanas lēkmes.

 

KATALEPSIJA

Ķermenis vai atsevišķi locekļi sastingst, paliek ilgstoši tādā pozā, kādā tos nostāda, kaut arī šī poza ir neērta un prasa lielu muskuļu piepūli – ilgstoši neiztaisnojas pacelta kāja, saliekta roka.

 

ANAFILAKSE

Ģeneralizēta jeb sistēmiska hipersensitīva organisma atbildes reakcija pēc svešas vielas iekļūšanu organismā un var izpausties ar dažādiem simptomiem, dažādu norises smagumu. Reizēm norise ir tik smaga, ka var kļūt dzīvībai bīstama.

 

AKŪTS MIOKARDA INFARKTS (SIRDS LĒKME)

Izpaužas ar stiprām dedzinošām, plēsošām, žņaudzošām sāpēm krūšu kurvī, kas ilgst vairāk par 30 minūtēm. Ja skābekli saturošo asiņu plūsma netiek ātri atjaunota, var rasties paliekošs smadzeņu bojājums un iestāties nāve.

 

MIOKARDĪTS

Sirds muskulatūras iekaisums.

 

PERIKARDĪTS

Iekaisis perikards, jeb “sirds somiņa”, kas ir maisveida struktūra, kas apņem sirdi un lielo asinsvadu daļas.

 

AUTOIMŪNĀS SLIMĪBAS

Slimības, kas rodas no pārmērīgas imūnās atbildes pret sava organismā sastopamām vielām un audiem.GRŪTNIECĪBAS UN DZEMDĪBU PROBLĒMAS

 

DEMIELINIZĒJOŠAS SLIMĪBAS

Slimības, kuru rezultātā iet bojā mielīns – nervu šķiedru aizsargslānis.

 

TROMBOCITOPĒNIJA

Samazināts trombocītu skaits asinīs.

 

DISEMINĒTA INTRAVASKULĀRA KOAGULĀCIJA (DIK)

Dzīvībai bīstams stāvoklis, kad sākas pārmērīga asins receklu veidošanās. Asinsvadus nosprosto asins recekļi.

 

VENOZĀ TROMBEMBOLIJA

Vēnu tromba atraušanās un nonākšana plaušu asinsvados. Trombs ir asins receklis asinsvadā – vēnā vai artērijā.

 

ARTRĪTI UN ATRAĻĢIJAS – LOCĪTAVU SASLIMŠANAS

 

KAVASAKI SLIMĪBA

Izraisa pietūkumu (iekaisumu) vidēja lieluma artēriju sieniņās visā ķermenī, un tā galvenokārt mēdz piemeklēt mazus bērnus, kas jaunāki par pieciem gadiem. Iekaisumam ir tendence ietekmēt koronārās artērijas, kas piegādā asinis sirds muskulim.

 

MULTISISTĒMU IEKAISUMA SINDROMS BĒRNIEM

Izraisa iekaisumu visā ķermenī un var smagi bojāt sirdi.

 

NĀVE

 

Vai tiešām uzticēties epidemiologiem un pieņemt savā organismā mega ātrumā izstrādāto vakcīnu un reizē arī iespējamās blakusparādības? Izdariet secinājumus paši. Ikdienā mēs rūpējamies par savu veselību, sportojot, izvēloties veselīgu uzturu, turoties pie veselīga dienas režīma un naktsmiera. Un nu ir iespēja vienā mirklī to visu noārdīt, kā arī saņemt papildus dažādus “bonusus”. Mēs zinām, ka narkotikas ir aizliegtas ar likumu, lai gan blakusparādības ir līdzīgas. Kā tas nākas, ka vakcīna ir ne tikai legāla, bet daudzviet to vēlas ieviest kā obligātu? Būsim modri un domāsim līdzi notiekošajam!

 

Esi aktīvs! Dalies ar ierakstu!

Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Dalies ar rakstu:
Share
Tweet
Telegram
WhatsApp

Komentāri