Dalīties:

Civilās savienības likumprojekts varētu tikt skatīts 14.Saeimā

Pēc vairāku Saeimas deputātu izteiktajām aizdomām, – balsojums parlamenta Juridiskajā komisijā par Civilās savienības likumprojektu varētu būt “pretlikumīgi” ietekmēts. “Saskaņa” uzskata, ka likumprojekta virzība ir jāaptur, KNAB ir jāizmeklē notikušais, bet likumprojekts galīgajā lasījumā jāizskata 14.Saeimā. “Saskaņas” deputāti nolēmuši, ka nepiedalīsies šī likumprojekta turpmākajā izskatīšanā.
Kā ziņots, 18.maijā trīs deputāti vērsušies ar iesniegumu KNAB par deputāta Geidāna iespējamo ietekmēšanu balsojumā.
Balsojot par šī likumprojekta virzību, pirmajā un otrajā balsojumā pieci bija par, pieci – pret; Geidāns par likumu nebalsoja. Attālināto sēdi skāra tehniskas problēmas, pēc kuras Geidāns nolēma balsot par likuma virzību. Šāda pozīcijas maiņa liek domāt, ka tehniskās pauzes laikā Geidāna balss tika nopirkta.
Līdz šim Civilās savienības likuma virzību nodrošināja Saeimas kvorums jeb 50 deputāti, kas balso. Bez Saskaņas deputātu balsīm un vienotas opozīcijas kopā ar Nacionālo apvienību var izdoties apturēt Civilās savienības likuma virzību un panākt, ka par to tiek lemts nākamajā Saeimas sasaukumā. Konstitucionālā krīze nerodas, jo ir grozīti divi normatīvie akti, kurus prasīja Satversmes tiesa. Tas vieš cerību, ka ģimenes jautājums tiks atlikts līdz nākamajam Saeimas sasaukumam.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri