Dalīties:

Uzrunājot 2023. gada Konservatīvās partijas konferenci, Lielbritānijas premjers Riši Sunaks izteicis piezīmi par transseksuāļu kopienu, un tas izraisījis plašu rezonansi sabiedrībā.  Premjerministrs sacīja, ka Apvienotajā Karalistē “neviens nedrīkst mums uzspiest viedokli, ka cilvēks var izvēlēties savu dzimumu. Tas nav iespējams. Vīrietis ir vīrietis, un sieviete ir sieviete, tas vienkārši ir veselais saprāts”.

Kā ziņoja aģentūra Bloomberg, pagājušajā mēnesī publicētajā “Britu Sabiedriskās attieksmes” aptaujā tika konstatēts, ka 2022. gadā tikai 30% britu piekrīt, ka transseksuāļiem jādod iespēja mainīt dzimumu dzimšanas apliecībā, ja viņi to vēlas. Šis skaitlis ir ievērojami samazinājies salīdzinājumā ar 58% 2016. gadā. Savukārt aptuveni 39% respondentu nepiekrīt šādai iespējai salīdzinot ar 22% iepriekš. 

Premjerministra paziņojums ir izraisījis debates internetā, kur daudzi atbalsta viņa izteikumus. Kāds lietotājs komentējis: “Es viņam piekrītu… Tā ir tikai bioloģija!”. Cits komentārs vēsta: “Man ir tik daudz domstarpību ar premjeru citos jautājumos, bet šis paziņojums ir absolūts zelts. Ir tikai divi dzimumi. Vīrietis un sieviete.” 

 
Dalies ar rakstu:

Komentāri