Dalīties:

Vācijas politiķis Ginters Etingers no Kristīgajiem demokrātiem, veltījis skarbus vārdus EK priekšsēdētājai Ursulai fon der Leienai ekonomikas samitā, ko Briselē rīkoja Bādenes-Virtembergas reģionālā pārstāvniecība.

Viņš atzina, ka Eiropas Komisija izmanto zaļo politiku pasaules mērogā un izdara spiedienu uz valstīm, lai tās ievērotu CO2 emisijas samazināšanas plānus. Pretējā gadījumā tās var tikt izslēgtas no tirdzniecības darījumiem. Bijušais enerģētikas komisārs atsaucās uz sava veida “neokoloniālismu, kas radīts Briselē”, aprakstot, kā ES ciniski cenšas panākt savu zaļo standartu ievērošanu visā pasaulē, lai gūtu ekonomiskās priekšrocības.

Eiropas Komisijas pamatpolitika, kas ir vairāk nekā 528 miljardus eiro vērtais Zaļais kurss (Green Deal), paredz pilnībā pārorientēt ES ekonomiku no fosilā kurināmā, ieviešot stingrus CO2 emisiju samazinājumus, jaunus renovācijas standartus un bioloģiskās daudzveidības noteikumus, piemēram, Dabas atjaunošanas likumu, ko lauksaimnieki jau asi nosodījuši par tā negatīvo ietekmi uz lauksaimniecības ražošanu. Etingera piezīmes norāda uz pieaugošām nesaskaņām centriskās Eiropas Tautas partijas rindās pirms nākamgad gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Latvijā valdība diemžēl akli seko Eiropas Zaļajam kursam, kas tikai palielina sociālo nevienlīdzību un valsts atbalstu turīgākajai sabiedrības daļai.

Dalies ar rakstu:

Komentāri