Dalīties:

Bēdīgi slavenā Jaunzēlandes premjerministre Džesinda Ārderna 18.janvārī nākusi klajā ar negaidītu paziņojumu par savu atkāpšanos no valsts augstākā politiskā amata.

Ārderna šo lēmumu pamato ar to, ka izsmēlusi savus spēkus un spējas, lai varētu turpināt darbu premjerministres amatā. Jāatceras, ka Jaunzēlandes premjerministre tā sauktās pandēmijas laikā īstenoja vienu no visstingrākajām populārā vīrusa politikām pasaulē. 2020. gadā neilgi pirms marta lokdauniem Ārderna paziņoja, ka viņas valdība ir “vienīgais patiesības avots”, kas izsauca sašutumu un deva iemeslu viņu raksturot kā “orvelisku” un diktatorisku. Savukārt 2021. gada augustā, kad daudzi Amerikas štati jau lielā mērā bija atcēluši ierobežojumus un izgājuši no tā dēvētās pandēmijas, Ārderna ieviesa lokdaunu valsts mērogā, pateicoties tikai vienam atklātam populārā vīrusa gadījumam. Kritiķi viņas administrācijas pieeju cīņai ar populāro vīrusu nosauca par “distopisku” un “nebeidzamu murgu.” Tikai dažus mēnešus vēlāk, pēc pošu pasu ieviešanas, Ārderna lepni atzina, ka Jaunzēlandi veido “divas dažādas cilvēku kategorijas” – potētie un nepotētie. Tāpat Ārderna bija zaļās politikas, abortu un soctīklu cenzūras atbalstītāja.
Līdz ar Ārdernas aiziešanu, cerēsim, ka nākamais premjerministrs un nākamās parlamenta vēlēšanas, kas notiks šā gada oktobrī, ļaus ieņemt vadošās pozīcijas saprātīgākai un nacionāli domājošai valsts vadībai.
Dalies ar rakstu:

Komentāri