Dalīties:

Baltijas valstis Vašingtonā nonākušas pastiprinātas uzmanības lokā

Kopš kara Ukrainā Baltijas valstis ir uzmanības centrā – gan tādēļ, ka esam tuvu Ukrainai, kaimiņos Krievijai, gan arī tādēļ, ka Baltijas valstīm ir pieredze ar Kremļa politiku un tās bīstamību.
ASV Vācijas Māršala fonda pētniece Kristīne Bērziņa apliecinājusi, ka ekspertu aprindās Vašingtonā ir cēlusies Austrumeiropas nozīme.
“2004. gadā, kad Latvija pievienojās NATO, jūs jau brīdinājāt, kas būs, ja Krievija atkal kaut ko [darīs]. Bet mēs domājām – nu, jūs pārspīlējat, nekā jau nebūs, tas kādreiz bija, bet Krievija diez vai… Un tagad – jums bija taisnība, mēs nenovērtējām tos draudus, bet jums tomēr bija taisnība”, stāsta pētniece.
Arī Latvijas vēstniecībai ASV patlaban lielākā darba daļa ir strādāt ar Ukrainas jautājumiem, iestāties par atbalstu Ukrainai, bet arī atgādināt par Latvijas drošības interesēm.
Jūnijā Latvijā notiks Trīs jūru samits, kurā ieradīsies augsta līmeņa ASV amatpersona, kas būs ļoti svarīgi mūsu reģionam. Pēc tam Madridē – NATO samits, kurā Latvija cer saņemt apstiprinājumu par ASV pastāvīgu karavīru izvietošanu Latvijā. Tas viss mūsu drošības stiprināšanai, esot kaimiņos Krievijai.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri