A. Šlesers apgalvoja, ka uz vienu strādājošo ir divi nestrādājošie. Svarīgi ir saprast kontekstu- valsts un pašvaldību darbinieki tērē budžeta līdzekļus un tie tiešā veidā neveido valstī ieņēmumus. Patiesos ieņēmumus, kas nodrošina valsts ekonomisko pastāvēšanu, nodrošina privātā sektora darbinieki. Pēc 2019. gada datiem 622 tūkstoši no 1,9 miljoniem iedzīvotāju bija nodarbināti privātajā sektorā. Tas ir par pamatu teiktajam, ka viens strādājošais (privātā sektora darbinieks) uztur divus citus.
Šlesera apgalvojums par 0% nodokli pārtikai Polijā attiecas uz konkrēto brīdi. Pašlaik Polijā pirmās nepieciešamības pārtikas preču kategorijām uz noteiktu laiku nodoklis ir atcelts, bet Latvijā papildus nodokļu samazinājumi pārtikai nav.
Attiecībā uz papildus atbalsta pasākumiem elektrības un gāzes rēķinu apmaksai, ziņu raidījuma konteksts saistīts ar Kariņa otro valdības termiņu. Jaunā koalīcija Saeimā nav atbalstījusi opozīcijas priekšlikumus par papildus atbalstu iedzīvotājiem energokrīzē.
Attiecībā uz valsts parādu, tad pēc žurnālistu aprēķiniem kopējais valsts parāds ir 16,5 miljardi, bet Šlesers bija izteicies, ka tie ir 18 miljardi. Pēdējā gada laikā Latvijā ir lielākais valsts parāda pieaugums Eiropas Savienībā.
Sīkas neprecizitātes vai nepilnīgi paskaidrojumi vēl nenozīmē dezinformāciju, kuru pielīdzina Krievijas propagandas kanāliem. Žurnālisti izmanto katru iespēju, lai pielabinātos jaunajai valdībai un nopeltu opozīciju.