Dalīties:

Lai risinātu cietumu pārslodzes problēmu, Tieslietu ministrija apsver plānu atbrīvot likumpārkāpējus pēc tam, kad viņi izcietuši tikai 40% no piespriestā soda, ziņo laikraksts Guardian. Tas neattiektos uz likumpārkāpējiem, kas ieslodzīti cietumā par dzimumnoziegumiem, vardarbību vai terorismu, kā arī visi tie, par kuriem pēc atbrīvošanas lemj Probācijas padome. Šis plāns aizstātu pašreizējo 10 nedēļu pirmstermiņa atbrīvošanas shēmu.

Maijā ieslodzījuma vietu skaits bija 87 505, bet oficiālā izmantojamā kapacitāte – 88 895. Šī gada sākumā valdība “iedarbināja” krīzes pasākumus, lai mazinātu cietumu pārslodzi, un sāka izmantot policijas kameras ieslodzīto izmitināšanai.

Jūlija sākumā savā pirmajā preses konferencē premjers Kīrs Stārmers uzsvēra cietumus kā vienu no lielākajām problēmām. “Mums ir pārāk daudz ieslodzīto, bet nepietiek cietumu,” sacīja Stārmers. Cietumu vadītāji brīdina, ka Anglijas un Velsas cietumi būs faktiski pilni jau tuvākās nedēļas laikā.

Liberālie ieslodzījuma vietu reformas eksperti atzinīgi novērtēja premjera lēmumu par jauno cietumu ministru iecelt uzņēmēju un rehabilitācijas kampaņas aktīvistu Džeimsu Timpsonu. Vairāk nekā 10% Timpsona darbinieku ir bijušie ieslodzītie, un viņš jau iepriekš ir apgalvojis, ka cietumos vajadzētu atrasties tikai trešdaļai ieslodzīto.

Kreisie liberāļi daudzviet aizstāv ideju, ka noziedznieki nav jāliek cietumā, bet jāintegrē sabiedrībā. Aicinu izteikt savas domas, vai zagļiem un korumpētiem ierēdņiem vajadzētu sodu izciest ārpus cietuma?

Dalies ar rakstu:

Komentāri